2015 Yılı Okullar Kurban Bayramından Sonra Mı Açılacak

2015 -2016 Yılları Okullara Kurban Bayramı Tatili

Merhaba Sayın Okurlarımız. Televizyonlarda sık sık duyduğunuz haberlerden birisi yüzünden okulların geç açılma ihtimali gündemde. Bildiğiniz üzere Ramazan Bayramının ve Tatilinin bu sene yaz aylarına denk gelmesi Turizm Sektöründe olan binlerce firmayı ve şirketi kötü etkiledi.Yaşanan bu olumsuz sonuçlardan tatil kentleri ile sahil kentleri de büyük bir etki yaşadı. Durum böyle olunca 2015-2016 Yılı Eğitim Öğretim yılının başlamasından 1 hafta sonra kurban bayramı ve tatilinin olması nedeniyle bu sene okulların 14 Eylül 2015 tarihinden sonra açılması isteniyor.Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur tarafından yapılan açıklamalarda ülke turizminin Ramazan Bayramından etkilenmesinin telafisi olarak bu sene Okulların Kurban Bayramından sonra açılmasını talep ediyor.

Okullar Kurban Bayramı Sonrasına Kalabilir

GÜNCELLEME: 20 AĞUSTOS

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bugün yapılan açıklamaya göre okulların 28 Eylül 2015 tarihinde açıklamasına karar verilmiştir. Hem öğrencilerin hem de velilerin merak ettiği bu soru artık netleşti. Başkan yaptığı açıklamada okulların kurban bayramından sonra açılması kararı alındığını bizzat kendisi açıklamıştır.

OKULLAR 14 EYLÜL’DEN SONRA AÇILSIN

2015 Yılı Okullar Ne Zaman Açılacak bu konu hakkında bir değerlendirme yapan Abdül Batur ve diğer kurum üyeleri arasında okulların bu sene 14 Eylül’de değil Kurban Bayramından sonra açılmasını istediklerini belirtti.

Sponsor Reklam

Eğer okullar kurban bayramından sonra açılırsa turizm bölgelerinde büyük bir hareketlenme meydana gelebileceği gibi yaz tatilinin de bu durumda 1 hafta kadar uzaması anlamına gelmektedir.Haziran ayında öğrenciler için çok sayıda sınav olduğunu ve bu da turizmi olumsuz yönde etkilediğini bu yüzden de okulların daha geç açılması yönünde bazı talepleri olduğunun altını çizdi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Hükumetin diğer ilgili kurumlarını bu konuda duyarlı olmaya çağırdıklarını,okulların bu yıl kurban bayramından hemen sonra açılabileceğini,turizm sektörünün ya aylarında yapılan sınavlar ve ramazan bayramının bu yaz dönemine denk gelmesinden dolayı sahil kentlerinin olumsuz etkilendiğini belirtti. Bu konuda bir çalışma yapılırsa ve okulların kurban bayramından sonra açılması için yeni düzenleme yapılırsa turizm sektöründe bir nebze hareketlenmenin meydana geleceğini sözlerine ekledi.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Taşkömürü İşçisi 10 BİN Kişiyle Toplu Sözleşme İmzalandı başlıklı makalemizde 10 BİN TTK İşçisine Toplu İş Sözleşmesi Zammı, Maden İşçisine 2016 Yılı İçin Zam Yapıldı ve Toplu İş Sözleşmesi Zammı 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın

2015 Yılı Okullar Kurban Bayramından Sonra Mı Açılacak (3 Yorum)

  1. İşte bu harika haber. Kesinlikle bayramdan sonra açılması lazım. Tam okula alışacağız yeniden tatil olacak. Haber için paylaşım yapacağım sesimizi duyuralım arkadaşlar 🙂

  2. Bence okullar kurban bayramindan hemen sonra acilmali cunki hem daha fazla tatil yapariz simdi eger biz kurbandan sonra okuula gidersek yaz tqtilini 1 hafta uzqtilacagi soyleniyor zaten okulun son haftqsi drs islebmiuor bizde izin kagidii aliriz her zaman karli oluruz okey!:-);-)