2018 Evde Kına Paketleme İşi Yapmak İstiyorum

Merhaba Sayın Okurlarımız. Evde kına paketleme işi her yıl popüler olduğu gibi 2017 yılının da en kazançlı evde ek işleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde özellikle yaz sezonu başta olmak üzere her yıl her ilde çok sayıda kişi evlenmektedir. Dolayısıyla evlenen insanların çoğu düğün yaptığı için kına gecelerinin sayısı da bir hayli fazladır. Geçmişten bu yana örf ve adetlerimize bakılırsa özellikle düğünden bir ya da bir kaç gün önce gelin tarafında kına geceleri düzenlenmektedir.

Kına geceleri de bir nevi düğünün provası olarak görülmektedir. Gelin tarafından gelin için kına yakılarak şarkılar türküler söylenmektedir. Gelin için kına yakıldıktan sonra kına gecesine katılmış olan davetlilere de kına dağıtmak adet olarak görülmektedir. Bu yüzden kınanın yakılmasının ardından konuklara küçük kaselerin ya da desenli kına güllerinin içinde küçük miktarda kına dağıtılmaktadır.

Ancak bu kınaların hazırlanması ve paketlenmesi oldukça vakit alan bir iştir. Özellikle büyük düğünlerde ya da kına gecelerinde davetli sayısı fazla ise bu işi düğün sahipleri genellikle firmalara ya da tanıdık vesilesiyle ev hanımlarına vermektedir. Firmalarda eğer çalışanları varsa kendi çalışanlarına bu işi vermektedir ancak bazı firmalar düğün sahipleriyle anlaşıp daha sonra bu işleri uygun fiyatlar ile ev hanımlarına teslim etmektedirler.

Sponsor Reklam

Ev hanımlarına genel olarak firma tarafından kına, kına paketi gibi iş için gerekli olan tüm malzemeler sorunsuz bir şekilde verilmektedir. Paketlenecek kına adetine göre ücret ise değişiklik göstermektedir. Ücret konusunda çoğu zaman hem iş veren taraf hem de iş alan taraf iş öncesinde anlaşmaktadır. Tavsiye edilen yöntem de budur çünkü diğer türlü iş tesliminden sonra iş veren taraf ücreti düşük tutabilir ya da ücret konusunda anlaşmazlıklar çıkabilir.

Evde kına paketleme işi yapmak istiyorum diyerek kına paketleme işi veren yerler ile ilgili kişilere ya da işletmelere sesinizi duyurmak istiyorsanız bu yazımız altından Ad Soyad, E-Posta Adresi gibi detaylarınızı yorum olarak belirterek iş yapma talebinizi gerekli yerlere duyurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beton Pompa Operatörü İş İlanları başlıklı makalemizde Beton Pompa Operatörü Arayan Yurtdışı Firmaları ve Beton Pompa Operatörü Maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

2018 Evde Kına Paketleme İşi Yapmak İstiyorum (454 Yorum)

  1. Balıkesir Edremit te oturuyorum aileme destek olmak istiyorum lütfen yardımcı olursaniz sevinirm

  2. Merhaba İstanbul_ Ataşehir de ikamet ediyorum. 8 kişilik ekibimiz ile kına paketleme yapmak istiyoruz. Acil bilgi verirseniz seviniriz.Teşekkürler…

  3. Erzurum merkezde yaşıyorum.Öğrenciyim ve eğitimim için ulaşmak istediğim yerler var.Bu yüzden gelir elde edip bunu gerçekleştirmek istiyorum.Umarım hayallerime katkı da bulunabilirsiniz.Geri dönüş yapmanızı bekliyorum.

  4. Bursa kestelde oturuyorum evde kına paketleme işi yapmak istiyorum. Fiyonk yapılcak işlerde olursa tam benlik.Ararsanız sevinirim teşekkürler

  5. EDİRNE:
    SELAMÜN ALEYKÜM. İŞE ÇOK İHTİYACIM VAR…LÜTFEN BANA DÖNERSENİZ MİNNETTAR KALIRIM BEN
    EDİRNE MERKEZ. YILDIRIM SEMTİN DE İKAMET EDİYORUM…

1 43 44 45