47 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Olacak 2015 Yılı

47 Bin Öğretmen Ataması Haberleri ve Yorumlar

Merhaba Sayın Okurlarımız. Hükûmett tarafından Meclis Başkanlığına sunulan tasarı ile Öğretmen adayları arasında büyük bir heyecan durumu olmasına neden oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu önderliğinde sunulan bu yasa tasarısı sayesinde bir çok öğretmen için yeni umutlar doğdu. Peki bu atama ne zaman yapılacak. Bazı haber sitelerinde Nisan ayında yapılacak olan Atamalarda öğretmenlere yer verilmeyeceğini öğretmen atamaları için 7 Bin Öğretmen Haziran ayında geri kalanlar ise Ağustos ayında ataması yapılacağına dair haberler yer almaktadır. Şuan için tamamen bir kaos ortamının yaşanması ile birlikte durumun net olarak anlaşılabilmesi için aşağıda yer alan metni okumanız gerekmektedir.Meclise sunulan tasarı aşağıdaki gibidir.

47 Bin Öğretmen Ataması Haberleri 2015

Bu atama kadrolarının netleşmesi biraz zaman alacak gibi gözükse de herkesin hem fikir olduğu bir konu var. O da bu atamaların bir kısmı Seçimler Öncesi olacak bir kısmı da seçim sonrası yani Ağustos Ayında olması beklenmektedir. Ayrıca çok tartışılan bir konu da diğer meslek dallarının isyanlarıdır.En fazla alım öğretmenlik alanında olduğu ülkemizde sadece öğretmen adaylarının atama beklemediğine dair bir çok yakarış duymaktayız. İlerleyen günlerde bu tasarının netleşmesi durumunda sizlere en detaylı bilgileri aktaracağız. Şimdi aşağıda yer alan tasarıyı okuyabilirsiniz.

MECLİSE SUNULAN YASA TASARISI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

Sponsor Reklam

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR

KANUN TASARISI

MADDE 1- 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“EK MADDE 2- (1) Ekli listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Milli Eğitim Bakanlığına ait bölümüne eklenmiştir.”

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

LİSTE

KURUMU : MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEŞKİLATI : TAŞRA

İHDAS EDİLEN KADROLARIN

SERBEST TUTULAN

TOPLAM

47.000

47.000

SINIFI UNVANI DERECESİ KADRO ADEDİ KADRO ADEDİ

EÖH Öğretmen (1-9) 47.000

TOPLAM 47.000

Eğitim ve öğretim hizmetlerinin yürütülebilmesi bakımından yeterli personelin istihdam edilmesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu çerçevede, Tasan ile Milli Eğitim Bakanlığına toplam 47.000 adet öğretmen kadrosu ihdas edilmektedir.

MADDE 1- Madde ile; Milli Eğitim Bakanlığına toplam 47.000 adet öğretmen kadrosu ihdas edilmektedir.

MADDE 2- Yürürlük maddesidir.

MADDE 3- Yürütme maddesidir.

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Seçimlerinde Hükümlüler Nerede Oy Kullanacak başlıklı makalemizde 7 Haziran 2015 Genel Seçimler Oy, 7 Haziran 2015 Seçimleri Oy Verme Saatleri ve Cezaevi Hükümlüler Oy Verebilecek Mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın