7 Haziran Seçimlerden Sonra Memur Alımı Atamaları

7 Haziran Genel Seçimler ve Memur Atamaları Son Durum

Merhaba Sayın Okurlarımız. Zorlu bir süreci geride mi bıraktık yoksa daha yeni mi başlıyoruz bilemiyoruz ama seçimler sonrası çıkan bu tablo memur atamalarını nasıl etkileyecek sizlere bu konuda yapmış olduğumuz analizi sunmak istiyoruz. Hiç şüphesiz binlerce memur adayı Haziran ayında Atama bekliyordu ve Ağustos ayında da Öğretmenler atanacaktı. AK Parti Hükumeti zamanında verilmiş olan kadro sayıları bu yeni kurulacak olan hükumet zamanında da devam edecek mi burası bir muamma. Çünkü görülüyor ki Ak Parti şuan için tek başına hükumet kuramıyor. Durum böyle olunca ya koalisyon yapılacak ya da erken seçimlere gidilecek. Her iki durum da Memur Atamaları yönünden olumsuz bir etki yaratacak diyebiliriz.

7 Haziran Sonrası Memur Ataması

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’den alınan bir puanla bir bakanlıkta ya da devlet kurumunda memur olarak göreve başlamak isteyen milyonlarca aday var. Bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı,Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı seçimler öncesinde en fazla memur personel alımını yapacağını açıklayan  bakanlıklar arasında geliyordu.

Bu kadrolar rafa mı kalkacak yoksa kaldığı yerden devam edecek mi ? Aslında küçük bir analiz ile bunu anlayabiliriz. Bildiğiniz üzere Anayasa’da geçen bir maddeden yola çıkarak bu alımlar hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Eğer 45 gün içinde yeni bakanlar kurulu kurulamazsa Cumhurbaşkanı erken seçim kararı alabilir. Yani şu önümüzdeki 45 gün çok önemli diyebiliriz. Bundan ne sonuç çıkartmamız gerekiyor diyenlere ise cevap verelim.

Sponsor Reklam

Şuan için hem Ak Parti hem CHP hem MHP hem de HDP tüm çalışmalarını yeni kurulacak olan hükumetin nasıl olacağına dair planlar yaparak geçirmektedir. Yani bu önümüzdeki günler içerisinde memur alımı yönünden pek bir atama olacağını düşünmemekteyiz. Bir müddet bu durum rafa kalkabilir. Kesin demiyoruz ancak durum bundan ibaret. Yeni hükumet kurulur ya da olası bir koalisyon ile devam edilirse alımlar ve kadro sayılarında da değişiklik olabilir. Özellikle CHP atanamayan tüm öğretmenleri atayacağız vaatlerinde bulunuyordu. Mecliste söz sahibi bir koalisyonda nasıl bir çalışma olacak beklemedeyiz.

Sizlere İş İlanlarım.NET ekibi olarak tüm Memur Haberleri ve alımlarına yönelik detayları aktarmaya devam edeceğiz. Konu hakkında yorumunuz düşünceniz varsa alt kısımda yer alan yorum kısmından iletebilir paylaşabilirsiniz.

Kaynak
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Dikkat: Yaz Aylarında Çeyrek Altın Fiyatları Yükselebilir başlıklı makalemizde 2015 Yaz Düğün Sezonu Altın Fiyatları, 7 Haziran Seçimlerinin Altın Fiyatlarına Etkisi ve Çeyrek Altın Ramazan Ayından Sonra Çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Haziran 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın