A101 Personel Maaşları Ne Kadar?

A101 Personel Maaşları 2017

A101 marketleri, perakende gıda sektöründe en önemli şirketlerden olmayı kısa sürede başarmıştır. BİM’i sattıktan sonra ele geçen para ile kurulmuştur. Şirket adını 101 adet şubesi ile ilk olarak açılmasından adını almıştır. A101’in açılımı açılış 101 şeklindedir. Şirkette çalışma saati 9 saat olarak belirlenmiştir. Perakende pazarında kabul edilmesi biraz zaman alsa da tutunmayı başarmıştır.

Ucuz mal, maliyeti düşük işletme yapısı ve sürekli olarak büyüyen bir yapıya sahip şirket de çalışmak için web sitesine girerek kariyer için başvuruda bulunabilirsiniz. Şirket diğer perakende şirketlerinde olduğu gibi çalışanlarına haftada bir gün izin vermektedir. Yılınızı doldurduktan sonra yıllık izin kullanma şansınız da vardır. Günlük çalışılacak süre olarak belirlenen 9 saatin içerisinde yemek, çay ve sigara molaları dâhildir.

Sponsor Reklam

Sabah 9 da işe giriyorsanız Akşam 18 iş çıkış saatinizdir. Düzenli olarak haftanın 6 günü bu şekilde çalışırsınız. Bu şirketlerin en büyük dezavantajları sürekli olarak personel eksikliği yaşamalarıdır. Bu da çalışanları daha uzun süreler çalıştırarak telafi ederek kapatmak isterler. O nedenle bu şirkette çalışmak istiyorsanız bu duruma hazırlıklı olmanız gerek. A 101 çatısı altında çalışacak bir personelin aylık maaşı ilk girenler için 1400 TL ile 1500 TL arasında farklılık göstermektedir. Bu maaşın yükselebilmesi için görev tanımınızın değişmesi gerekiyor.

Yani bir nevi kariyerinizde yükselmeniz gerekiyor. Mağaza içerisinde yönetici olmayı başarırsanız maaşınız da bu rütbe değişimi ile birlikte yükselecektir. A101 mağaza yönetici ya da sorumlusu maaş aralığınız 1500 TL ile 1800 TL arasında değişkenlik gösterebilir.  Şirket bünyesinde kariyer basamaklarını tırmanarak maaşınızı da arttırabilirsiniz. Mağaza sorumluluğundan bölge sorumluluğuna geçiş yapabilirsiniz. Bu da maaşınıza doğru orantı şeklinde yansıyacaktır. Tabi, bu basamakları tırmanmak hiç de sanıldığı kadar kolay değildir. Çalıştığınızın yılın süresi yani kıdem, çalıştığınız pozisyon gibi faktörler maaşınızın artışını etkileyecek en önemli etkenlerdendir.

Bir önceki yazımız olan Zara Personel Maaşları 2017 başlıklı makalemizde Zara 2017 Yılı İş İlanları, Zara Kasiyer Maaşları 2017 ve Zara Mağaza Müdürü Maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 31 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

A101 Personel Maaşları Ne Kadar? (7 Yorum)

 1. a101 elemanlarini kole gibi calistiriyor…mesai..kasa eksileri..yemek vermemeleri..dogru durust dinlenme yok..calismak isteyenlere tavsiye etmem..

 2. Merhabalar ben Denizli den Fatma A 101 markete çalışabilirim deneyimim var daha önce küçük bir markette 4 ay çalıştım sigorta yapmadıkları için bıraktım daha sonra 1,5 yıl bir …..markette çalıştım işyerinin kapanışı dolayısıyla şuan işsizin
  Kasiyerlik
  Reoncu
  M anavci
  Şarküteri olmak üzeri her türlü deneyimim var
  Şu an işe ihtiyacım var dönerseniz sevinirim