Ambulans Şoförü Alımı 2018

Ülkenin en önemli mesleklerinden biri olan şoförlük, acil durumlarda daha da önemli bir görev haline gelmektedir. 112 ambulans şoförü alımı 2018 yılında da devam ettiği için bu yazımızda ambulans şoförü adaylarına hangi yolları takip etmesi gerektiği hususlarında bilgi vereceğiz.

Öncelikli olarak ambulans şoförü olmak isteyenler gerek kamu bünyesinde çeşitli kriterleri yerine getirerek devlet hastanelerinde çalışarak gerek ise özel hastaneler tarafından belirlenmiş olan koşullarını yerine getirerek özel sağlık kurumlarında ya da hastanelerinde ambulans şoförü olarak çalışabilmektedirler.

AMBULANS ŞOFÖRÜ NASIL OLUNUR? 2018

1) Eğitim durumu: Ambulans şoförü olmak isteyen adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Genellikle başvuru esnasında lise diplomasının fotokopisi istenmektedir. Ayrıca bazı ilanlar için ilkokul mezunu ya da ön lisans mezunu olmanız da istenebilir. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı ambulans şoförü alımı şartları 2018 yılı gibi detayları dikkatlice okumanız tavsiye edilir.

Sponsor Reklam

2) Ehliyet: Şoförün olmazsa olmazı ehliyet sürücü lisansıdır. En az B ya da E sınıfı ehliyeti sahibi olmak ve bu ehliyet tipinde 2 ila 5 yıl arasında tecrübeli olmak istenmektedir. Bazı ilanlar için 2 yıl tecrübe yeterli olur iken bazı ilanlar için isse minimum 5 yıl şartı aranmaktadır.

3) Sertifikalar: Ambulans şoförü olabilmeniz için ilk yardım sertifikası, psikoteknik sertifikası, ileri sürüş ve güvenli sürüş teknikleri belgesi, SRC gibi sertifikalara sahip olmanız gerekiyor.

AMBULANS ŞOFÖRÜ İŞ İLANLARI

Adaylar başvurularını resmi sitelerden duyurulan linkler aracılığı ile online yani çevrimiçi bir şekilde yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra özel hastanelere başvurularınızı ise kariyer siteleri aracılığı ile yapmanız mümkündür. Özelde ambulans şoförü olmak ile devlet hastanelerinde ambulans şoförü olmak arasında çeşitli farklar vardır. Bunların başında ise alım yapılırken kriterler arasında farklılık görülmesi gelmektedir.

http://www.kariyer.net/is-ilanlari/ambulans+soforu

Bir önceki yazımız olan Starbucks Barista Personel Alımı 2018 İş İlanları başlıklı makalemizde Starbucks Barista Maaşları 2018 ve Starbucks Müdür Alımı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ambulans Şoförü Alımı 2018 (18 Yorum)

  1. Ağrı merkez murat TEKDAL ben src2 ve pisiko teknik belgem ve 3 yıl makam şoförlüğü tecrübem olup 112 acil ambulans için yeterli olduğumu düşünüyorum siz makam sahipleri büyüklerime beyan ederim saygılar

  2. Merhaba benim src 2-4 ve piskoteknik belgem var b sinifi ehliyetim var 2013 yilinda aldim ortaokul mezunuyum bu is benim hayalim diyebilirim cok seviyorum bu meslegi o yuzden ambulans soforu olmak istiyorum yardimci olurmusunuz.

  3. slm Hakkari il ve ilçelerde ambulans şöförlüğü yapmak istiyorum ehliyetimi 2004 yılında aldım herhangi bir vukuatım yoktur 5 nüfuzlu aileye sahibim gerekeni siz değerli sağlık müdürlüğüne sunuyorum

  4. Ben onlisans sağlık kurumları işletmeciliği mezunum Ayrıca 2 senelik ehliyet ve askerligimi sıhhiyeçı olarak yaptım.Ambulans soforu nasıl olabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim

  5. Ben ambulans şoförü olmak istiyorum Lütfen bana yardımcı olur musunuz b sınıf ehliyetim var ilk yardimci selfikam var 10 yıl dır sürekli araç kullanıyorum vanda yaşıyorum yaş 26 askerlik yaptım saygılar

  6. Ahmet ersan 16 yıldır taksi şöförüyüm lise mezunuyum istanbul çağlayanda ikâmet etmekteyim112 sağlık Ambulansta şöförlük yapmak istiyorum.

  7. İki yıl makam şoförlüğü yaptım tüm illeri gezdim.
    İlkyardım ve pisikotenik belgem var. Ambulans şöförlüğü arıyorum .Ankara’da bir-iki hastaneye talep üzeri müracaat ettim.Dürüstce konuştuğum için ,olumsuz oldu.Hem ambulans şöförü arıyorlar, müracaat ettiğinde de,önünüze ,engeller çıkarıyorlar.Çaresizlik bunlara zevk veriyor.