Ambulans Şoförü Alımı 2018

Ülkenin en önemli mesleklerinden biri olan şoförlük, acil durumlarda daha da önemli bir görev haline gelmektedir. 112 ambulans şoförü alımı 2018 yılında da devam ettiği için bu yazımızda ambulans şoförü adaylarına hangi yolları takip etmesi gerektiği hususlarında bilgi vereceğiz.

Öncelikli olarak ambulans şoförü olmak isteyenler gerek kamu bünyesinde çeşitli kriterleri yerine getirerek devlet hastanelerinde çalışarak gerek ise özel hastaneler tarafından belirlenmiş olan koşullarını yerine getirerek özel sağlık kurumlarında ya da hastanelerinde ambulans şoförü olarak çalışabilmektedirler.

AMBULANS ŞOFÖRÜ NASIL OLUNUR? 2018

1) Eğitim durumu: Ambulans şoförü olmak isteyen adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Genellikle başvuru esnasında lise diplomasının fotokopisi istenmektedir. Ayrıca bazı ilanlar için ilkokul mezunu ya da ön lisans mezunu olmanız da istenebilir. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı ambulans şoförü alımı şartları 2018 yılı gibi detayları dikkatlice okumanız tavsiye edilir.

Sponsor Reklam

2) Ehliyet: Şoförün olmazsa olmazı ehliyet sürücü lisansıdır. En az B ya da E sınıfı ehliyeti sahibi olmak ve bu ehliyet tipinde 2 ila 5 yıl arasında tecrübeli olmak istenmektedir. Bazı ilanlar için 2 yıl tecrübe yeterli olur iken bazı ilanlar için isse minimum 5 yıl şartı aranmaktadır.

3) Sertifikalar: Ambulans şoförü olabilmeniz için ilk yardım sertifikası, psikoteknik sertifikası, ileri sürüş ve güvenli sürüş teknikleri belgesi, SRC gibi sertifikalara sahip olmanız gerekiyor.

AMBULANS ŞOFÖRÜ İŞ İLANLARI

Adaylar başvurularını resmi sitelerden duyurulan linkler aracılığı ile online yani çevrimiçi bir şekilde yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra özel hastanelere başvurularınızı ise kariyer siteleri aracılığı ile yapmanız mümkündür. Özelde ambulans şoförü olmak ile devlet hastanelerinde ambulans şoförü olmak arasında çeşitli farklar vardır. Bunların başında ise alım yapılırken kriterler arasında farklılık görülmesi gelmektedir.

http://www.kariyer.net/is-ilanlari/ambulans+soforu

Bir önceki yazımız olan Starbucks Barista Personel Alımı 2018 İş İlanları başlıklı makalemizde Starbucks Barista Maaşları 2018 ve Starbucks Müdür Alımı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ambulans Şoförü Alımı 2018 (26 Yorum)

  1. Ismim bilal askerligimi sihiye olarak yaptim sivil ambuns soforuydum 300 gun ambulans kullandim b sinifi ehliyetim var 5 yillik ehliyetim var trafikte fazlasiyla iyiyim ve dikkatliyimdir lise megzunuyum meslek lisesi ambulans kullandima dair belgelerim var.

  2. Ismim murat b sınıf ehliyetim ve ilk yardim belgem vat 10 yıldır aktif araç kullaniyorum ambulans şoförü isi arıyorum ist esenlerde oturuyorum

  3. Merhabalar ismim onur deneyimli sürücüyüm , 25 yaşındayım askerliğimi yaptım ambulans sürücüsü olmak istiyorum ilk olarak hangi sertifikayı nerden almam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

  4. Arkadaşlar lise son sinif ogrencisiym ambulans şoforu olmak istiyorum nasıl basvurabilirim ne gerekli bilginiz varmi

  5. Sağlık il müdürlüğü saygılarımı sunarım 2005 tarihinde aldım Ehliyeti bütün araçlarda çalıştım ve 2009 Tırşöförlüne başladım istanbulda Avrupa yakasında şehiriçi 2 sene çalıştım ve ankarada lisemezunuyum ve serece 2 3 var örenci servis ciliyide yaptım okullara hkışşartlarında hicteret dürsüz tır kullandım tercübelitim dlr bayburtta Anbulans şöförlüyü yapmak istiyorum 1980doğumluyum saygılarımla

    • İSMİM GÖKHAN 2004 EHLİYETİM VAR HERGÜN AKTİF ARAÇ KULLANMAKTAYIM ŞU AN SRC 3, 4 5 VAR PSİKO TEKNİK BELGEM VAR