Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2016

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2016

Merhaba Sayın Okurlarımız. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama neticesinde 10 hukuk bölümü, 10 fen/fen edebiyat fakültesi istatistik bölümü, 30 siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler fakülteleri mezunu olmak koşuluyla bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere sözlü sınav ile toplamda 50 adet uzman yardımcısı alımı yapılacağı duyurulmuştur. Sözlü sınav 26/12/2016-13/01/2017 tarihleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü Emek Mah. 17. Cadde No:13 P.K:06520 Çankaya/ANKARA adresinde yapılacaktır.

calisma-ve-sosyal-guvenlik-bakanligi-uzman-yardimcisi-2016

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

b) T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 04-05 Temmuz 2015 veya 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), mezun olunan bölüme göre yukarıda belirtilen puan türlerinde 70 ve üzeri puan almış olmak,

c) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak,

ç) En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, fen/fen edebiyat istatistik bölümü, iktisadî ve idarî bilimler fakültelerinden mezun olmak,

Sponsor Reklam

d) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, (erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş yada yedek sınıfa geçirilmiş olmak.)

e) Görevini devamlı olarak yapmaya engel olabilecek hastalığı olmamak,

f) Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak yapılan başvuruların yukarıdaki tabloda belirtilen aday sayısından fazla olması halinde, mezun olunan bölüme göre puan türü en yüksek olan adaydan başlamak üzere bu ilanda belirtilen kadronun dört katı sayıda aday sözlü giriş sınavına alınacaktır. Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

Başvurular 21/11/2016 günü başlayacak, 02/12/2016 günü mesai bitiminde sona erecektir. Sınava girecek adaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emek Mah.17.Cadde No:13 P.K:06520 Çankaya/ANKARA adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna şahsen veya posta ile başvuracaklardır. Posta ile yapılan başvurularda yukarıda belirtilen belgelerin Çalışma Genel Müdürlüğüne en geç son başvuru tarihi olan 02/12/2016 mesai bitimine kadar ulaşması şarttır.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Milli Savunma Bakanlığı 14 İşçi Alımı 2016 başlıklı makalemizde Milli Savunma Bakanlığı İş İlanları 2017 ve Milli Savunma Bakanlığı Personel ve Memur Alımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2016 (2 Yorum)