Çiğ Köfte Dükkanı Açmak Çiğ Köfteci Bayiliği Almak

Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyetleri / Çiğ Köfte Dükkanı Açmak Kârlı Mı?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Genellikle ülkemizin doğu bölgelerinde çiğ köftenin meşhur bir gıda olarak tüketildiği biliniyordu. Fakat son yıllarda bunun ticarete dökülmesi ile birlikte Türkiye’nin her tarafında açılan çiğ köfte dükkanları ya da çiğ köfte bayilikleri, bir çok insanın çiğ köfte ile buluşmasını sağlayarak yeni bir gıda sektörü oluşturdular demek doğru olacaktır. Eskiden de küçük çaplı çiğ köftecilerin olduğu biliniyordu fakat özellikle son 10 yılda artan çiğ köfte bayilikleri ve dükkanları ile birlikte insanlara yeni bir iş olanağı oluşmuştur diyebiliriz. İlk zamanlarda ufak çaplı ya da tek şube şeklinde açılan çiğ köftecilerin şu zamanlarda bir çok ilde şube açtıklarının ve bunun ile birlikte bayilik de verdikleri bilinmektedir.

CIG-KOFTE-DUKKANI-ACMAK

Çiğ köfte dükkanlarının bu kadar çok ve popüler olmasının nedenleri arasında; ucuz olması, pratik bir şekilde hızlı olarak tüketilebilmesi, aparatif bir yiyecek olması, lezzetli olması, maliyetinin düşük olması gibi başlıca sebepler yer almaktadır. Ayrıca dükkan açma maliyetinin de çok yüksek olmaması, insanları çiğ köfte dükkanı açma konusunda düşündürmektedir.

ÇİĞ KÖFTECİ DÜKKANI AÇMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEYLER

Çiğ köfteci dükkanı açıp kârlı bir şekilde işletmek isteyen işletmecilerin öncelikle çiğ köfte açacağı dükkanın lokasyonunu iyi bir şekilde seçmesi gerekmektedir. Özellikle liselere ya da üniversitelere yakın olan dükkanlar ya da her gün önünden çok sayıda insanın geçtiği işlek caddelerdeki dükkanların iyi iş yaptıkları bilinmektedir. Bunun yanı sıra internete atılmak da çok önemlidir.

Sponsor Reklam

İnternet üzerinden sipariş alıp ve evlere teslim yapan dükkanların da ciddi bir oranda internet üzerinden kâr yaptıkları bilinmektedir. Tüm bunların yanı sıra telefonla sipariş gibi evlere yani adreslere teslimat şeklinde yapılan sipariş alma işlemi de müşteriler için önemlidir. Günümüzde tane olarak çiğ köfte ya da dürüm olarak çiğ köfte gibi ürünleri müşteriler genellikle evlerinde de tüketmektedirler.

Ayrıca, çiğ köfte dükkanı için çok fazla çalışana ihtiyaç da duyulmamaktadır. Hatta eğer çok yoğun bir yerde dükkan açılmıyorsa tek kişi bile iş yapmaya yetebilir. Fakat internetten sipariş alıp evlere servis yapmak istiyor iseniz kendinizden başka bir kişinin de servisçi olarak çalışması gerekmektedir. Tek başına çalışıp hem de servise çıkmak o kadar kolay olmadığı için eğer kendiniz çalışacaksanız yanınızdaki bir servisçi ile birlikte bu işi yürütmeniz mümkündür. Eğer çalışmayacaksanız bir dürümcü bir de servis elemanı yeterli olacaktır.

ÇİĞ KÖFTE DÜKKANI AÇMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

Öncelikle muhasebeci ile anlaşarak maliye açılışınızı yaptırmanız ve bunun ile birlikte bir yazarkasa temin etmeniz gerekmektedir. Bu işlemin ücreti yaklaşık 1500 TL olarak söylenebilir. Halk eğitim merkezlerinden tüm gıda işleri için geçerli olan hijyen belgesinin alınmış olması gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra iş yeri açma ücretinin de alınması gerekiyor. İş yeri açma ruhsatının masrafının ise ortalama 300 TL civarında olduğu bilinmektedir.

Çiğ köfte dükkanı açmanın maliyeti yaklaşık minimum 7.000 TL olarak biliniyor. Hangi markanın bayiliğini alacağınız, eğer dükkan sizin değil ise ödeyeceğiniz dükkan kirası gibi çeşitli etmenler de bu maliyeti arttırabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın