Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM 10.000 Özel Hareket Polisi Alımı

POMEM 19. Dönem 10 Bin Özel Harekat Polis Alımı 2016

Merhaba Sayın Okurlarımız. Polis Akademisi bünyesine bağlı olan Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne eğitim almak üzere 28 yaşından gün almamış olmak koşuluyla en az lise mezunu ve dengi okullardan mezun olan 10 bin erkek öğrenci adayı alımı yapacağını duyurmuştur. Başvuru yapan adaylara fiziki yeterlilik ve bunun ile birlikte mülakat yapılacaktır. Başvurular ise Polis Akademisi’nin remi internet web sayfası adresi olan www.pa.edu.tr adresinden gerçekleşecektir.

pomem-10-bin-ozel-harekat-polisi-alimi-2016

Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 02/11/2016  tarihinde başlayacaktır. Adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede açıklanacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

1) En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Sponsor Reklam

2) Askerlik hizmetini tamamlamış olmak.

3) KPSS şartı aranmamaktadır.

4) 28 yaşından gün almamış olmak.

5) Fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarıyla polis meslek eğitim merkezlerine alınabilecek.

19. Dönem için POMEM bünyesine alınacak 10 bin özel harekat polisi için başvurular ise ilanda da belirtildiği üzere 2 Kasım 2016 tarihinden itibaren başlayacaktır. Adaylardan istenen belgeler ve aranan şartlar ise detaylı bir şekilde Polis Akademisi Başkanlığı’nın sitesinden bildirilecektir.

Bir önceki yazımız olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2016 başlıklı makalemizde 2017 Yılında Uzman Yardımcısı Alan Bakanlıklar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş İlanları 2017 ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM 10.000 Özel Hareket Polisi Alımı (1 Yorum)