Evde Terzilik İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde Terzilik Yapmak İstiyorum Diyenlere Para Kazanma Yöntemleri

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ek işler günümüzde gittikçe daha popüler hale gelmektedir. Günümüzde insanların ve özellikle bayanların birçok sebepten dolayı çalışamadıkları ve evde boş vakitlerinin çok olduğu görülmektedir. Bunun temel sebebinin ise genellikle evde çocuk bakmaları ya da eşlerinin çalışmasını istemediğidir. Aynı şekilde erkekler de iş bulamadıkları için ya da diğer sebeplerden ötürü evde iş imkanlarına yönelmektedir.

EVDE-TERZILIK-ISI-YAPMAK

Evde terzilik işi de eli dikiş ve nakış işlerine yatkın olanlar için güzel bir imkan olarak görülmektedir. Fakat bunun için terziliğe dair teknik olarak dikiş işlerini bilmek gerekmektedir. Çünkü insanların sizden isteğini onların istediği şekilde getiremezseniz bu sizin için bir sorun olabilir ve ileri vadede başka işler almanıza da engel olabilir. Fakat genel olarak konuşmak gerekir ise bayanların çoğunluğunun terzilik gibi işlere yatkın olduğu görülmektedir.

Sponsor Reklam

Evde terzilik yapmak istiyorum diyorsanız öncelikli olarak terzinin ekipmanlarına ihtiyacınız vardır. Eğer dikiş vb. terzi işlemleri için gerekli ekipmana sahipseniz evden bu mesleği yapmak için önünüzde hiçbir engel görülmemektedir. Terzilik işindeki hünerlerinizi gösterdikten sonra başta komşularınız olmak üzere çevrenizden işler alarak ek gelir elde edebilirsiniz. Genellikle terzilere paça kısaltma, pantolon daraltma, yırtılan yere yama yaptırılma tarzı işler verilmektedir.

Sizler de çevrenizden küçük çaplı işler aldıkça adınızı duyurabilirsiniz. Böylelikle çevreniz daha da genişleyip daha fazla iş alacak hale gelebilirsiniz. Hatta firmalardan ya da küçük işletmelerden de profesyonel çaplı işler almanız mümkündür. Örnek verecek olursak; bir firma ya da dükkan için üniforma dikimi ya da tişört dikimi tarzında daha büyük gelir sağlayacak işler yapabilirsiniz. Evde terzilik yapan bayanlar genellikle bu tarz işleri yapmaktadır demek mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bartın Eve Ek İş İlanları ve Evlere İş Veren Firmalar başlıklı makalemizde Bartın Ev Hanımlarına İş İmkanı, Bartın Evde İş İmkanı ve Bartın Eve İş Veren Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Evde Terzilik İşi Yaparak Para Kazanmak (42 Yorum)

  1. Dikiş atölyem var her türlü dikiş sıfır giyim tamir yapiyorum dikiste aklınıza gelebilecek her türlü iş yapılıyor

  2. Butik için evinden veya atölyesinden parça başı, kalıp çıkartarak elbise dikimi yapacak tecrübeli terzilerle çalışmak istiyoruz. Siparişler genellikle düz elbise ve etek üzerine olup haftada 20-30 adet istenecektir. Ücretlendirme parça başı yapılacaktır. (İstanbul içinden başvuranlar değerlendirilecektir.) İletişim için gkcher1@yahoo.com adresine bilgilerinizi gönderebilirsiniz. İletişime geçebilmemiz için telefon numaranızı da yazmanız rica olunur.

    • Merhaba Burik terzi dükkanım var kalıptan özel dikim tadilat vs yapabiliyorum dönüş yaparsanız çalışmak isterim