Instagram’dan Para Kazanma Yolları 208

Sosyal medyanın Dünya’nın en etkili ticaret araçlarından biri haline geldiği bir ortamda Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları ön plana çıkmaktadır. Özellikle son dönemlere bakıldığı zaman sosyal medya platformlarından yapılan reklamların sıklıkla arttığı görülmüştür. Büyük markaların da sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaya başlamasının ardından tüketiciler de artık bir ürün almadan önce alacağı ürünü ve ürüne ait olan markayı sosyal medyadan aratmaya başlamıştır.

Böylelikle sosyal medya üzerinden para kazanmanın önü açılmıştır. Bu makalemizde ise sizlere en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram üzerinden para kazanmak 2018 konusunun detaylarından bahsedeceğiz. Öncelikli olarak instagram sayesinde para kazanmanın pek çok yolu olduğunu söylemek gerekir. Gelin bu para kazanma yöntemlerini aşama aşama sizlere aktaralım.

Takipçi sayısıyla para kazanmak: Instagram üzerinden yaptığınız ilgi çekici paylaşımlar ile takipçi sayınızı arttırmanız mümkündür. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Paylaşım yaptığınız alanlar ile ilgili etiket yani #hashtag kullanarak yaptığınız paylaşımın o etiketlere bakan tüm kullanıcılara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle takipçi sayınız da günden güne artış olacaktır. Ancak yaptığınız paylaşımların dikkat çekici ve özgün olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir.

Sponsor Reklam

Bu şekilde ünlülerin ya da sosyal medya fenomenlerinin ciddi miktarlarda para kazandıkları bilinmektedir. Örneğin; çok sayıda sosyal medya fenomeni gerek paylaşım olarak gerek ise instagram story üzerinden reklam yayınlayarak bir çok marka ile reklam sözleşmesi imzalayıp güzel miktarlarda para kazanmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise paylaşımlarının çok sayıda insana ulaşabilmesidir. Sizler de takipçi sayınızı ciddi bir oranda arttırıp instagram üzerinden para kazanma yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz.

Ayrıca instagram üzerinden butik açıp ürün satarak da para kazanabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda çok sayıda instagram hesabı üzerinden ayakkabı satışı yapıldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra ev eşyaları, kıyafet gibi ürünler de artık büyük çoğunlukla sosyal medya hesapları üzerinden satılmaktadır. Ancak instagram’dan ürün satarken sattığınız ürünün faturalı olmasına da dikkat ediniz. Aksi taktirde vergisini ödemeden kazanç sağladığınız için vergi cezası alma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Özetle; paylaşımlarınız ne kadar çok sayıda insana ulaşır ise o kadar çok kazanç elde edebileceğinizi söylemek kesinlikle doğru olacaktır. Takipçi sayınızı ise organik bir şekilde arttırmanız her zaman daha sağlıklı bir yoldur. Çünkü paylaşmış olduğunuz şeylerin gerçek insanlara ulaşması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çiğli Evde Ek İş İlanları başlıklı makalemizde Çiğli Ev Hanımlarına İş İmkanı ve İzmir Çiğli Evlere İş Veren Firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Instagram’dan Para Kazanma Yolları 208 (10 Yorum)

  1. Nikah sekeri isi ile ugrasiyorum istenen modellde yapilir bna evde ek is yapiyorum bna ek is vermek isteyen meil adresimden ulasabikir

  2. merhaba,
    evde katlama, paketleme, kurabiye vs. gibi yapılacak işler arıyorum. Dönüşlerinizi bekliyorum.

  3. Elmira saygı
    3 yıldır paketleme-etiketleme-barkodlama işi yapmaktayım.İstenildiği zaman 4-6 kişi olarakta bu işi yapabiliriz.Böyle işleri yaptırmayı düşünen firmaların bbscard@gmail.com adresine email göndermelerini rica ederim. Pendik ilçesindeyim.

  4. Evde sigara sarma.davetiye katlama.nikah şekeri.kina paketleme.isleri yapabilirim.sakaryada yaşıyorum.donus yaparsanız sevinirim