İsveç İşçi Alımı 2016 İş İlanları

İsveç İş İmkanları 2016

Merhaba Sayın Okurlarımız. Avrupa’nın en huzurlu ve kaliteli ülkelerinden biri olarak bilinen İsveç’te çeşitli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere işçilerin arandığı bilinmektedir. Refah seviyesinin en yüksek olduğu ülkelerden biri olan İsveç’in 1995 yılından beri Avrupa Birliği’ne üye olduğu bilinmektedir. Ülkenin başkenti dünyaca ünlü şehirlerden olan Stockholm kentidir. Bunun yanı sıra ise Linköping, Malmö, Göteborg ve Uppsala gibi iller, nüfusun yoğun olduğu ve İsveç iş imkanları gibi işlerin yaygın olduğu bölgelerdir.

ISVEC-IS-IMKANLARI

Günümüzde İsveç’in çeşitli illerinde ve bölgelerinde birçok Türk firmasının ve Türk iş adamlarının aktif olarak ticaret ve iş yaptığı bilinmektedir. Dolayısıyla Türkiye’den de işçi ve personel ihtiyacı olan bazı yerlerin olduğu görülüyor. Bunların bir çoğunun inşaat, cam, PVC, elektronik cihaz sektörü olduğunu söylemek mümkündür. Tüm bunların yanı sıra İsveç ülkesinde doğan Türk vatandaşlarının ise çeşitli İsveç şirketlerinde ve kurumlarında çalıştığı da bilinmektedir.

Sponsor Reklam

İsveç’te yaşamak istiyorum diyorsanız bunun için öncelikli olarak İsveç’in vatandaş kabul şartlarına ya da oturum izni koşullarına bakabilirsiniz. Fakat Avrupa Birliği ülkesi olduğu için İsveç’e gitmeniz için öncelikli olarak schengen vizesine ihtiyacınız vardır. Bunun yanı sıra İsveç’te çalışmak isteyen yabancı işçilere ilk etapta 2 yıllık gibi bir deneme süresinin tanındığı da bilinmektedir. Eğer İsveç’te çalışmak istiyorsanız öncelikli olarak geniş çaplı bir araştırma yaparak çalışma şartlarını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca her ülkede olduğu gibi İsveç ülkesinde de fastfood zincirlerinde iş bulmak kolaydır. Pizzacı, servis elemanı ya da reyon görevlisi tarzlarda çalışan insanların ise düşük gelir elde ettiği biliniyor. Fakat genellikle İsveç’e okumaya giden ya da kısa süreli kalmaya giden insanların bu tarz işlerde çalıştıkları bilinmektedir. Buna ek olarak ise İsveç dilini biliyorsanız tercüman olarak da çeşitli yerlerde görev alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Azerbaycan Bakü İş İlanları Eleman Arayan Firmalar başlıklı makalemizde Azerbaycan Evde Ek İş İlanları, Azerbaycan İşçi Alımı 2016 ve Azerbaycan Mühendis İş İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

İsveç İşçi Alımı 2016 İş İlanları (47 Yorum)

  1. ben kuveytte çalışmak istiyorum inşaat çatı ve oluk sistemleri aşçı pazarlama barmen kasiyer elektrikçi mobilya imalat tatlı imalat ve araç bakım uzerine tüm bu işleri biliyorum ve bu işlerde tecrübelerim var bu işler üzerine çalışabilirim

  2. Dış cepe montalama, boya, alçı, kara sıva ustasıyım
    Hiç bir şekilde yükseklik korkum yoktur

  3. Mrb ismim mahsun garson num 4
    Dilim var İsveç’te iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim numaram

  4. merhabalar adım ferhat inşaat sektöründe 7 yıllık tecrübeye sahibim . soğuk demirciyim , isveç’de çalışmak istiyorum . yardımcı olursanız sevinirim

  5. Meradalar fayans ustasiyim işim iyidir.hem de çok mükemmel mutfak mobilyasi ustasiyim.hər turlu modilya yaparim

1 3 4 5