Kara Harp Okulu Öğrenci Alımı 2016 Başvuru

Kara Harp Okulu Öğrenci Alımı 2016

Merhaba Sayın Okurlarımız. 2016 yılında düzenlenen YGS sınavının tamamlamasının ardından YGS puanına göre alım yapan askeri okullar arasında yer olan Kara Harp Okulu, öğrenci alımları için başvuruları kabul etmeye başladı. Kara Harp Okulu 2016 YGS Baraj Puanı ise başvuruların yapılmasının ardından belirlenip KHO’nun resmi internet web sayfası adresinden duyurulacaktır. Kara Harp Okulu’na başvuruda bulunabilmeniz için öncelikli olarak listede belirtilen okullardan mezun olmuş olmak gerekmektedir.

KHO-OGRENCI-ALIMI-2016

-11033 Anadolu Lisesi (Yabancı Dille Öğretim Yapan Resmî Liseler),
-11058 Fen Lisesi,
-11017 Lise (Resmî ve Gündüz Öğretimi Yapan Liseler),
-11106 Lise, Özel Lise, (Yabancı Dil Ağırlıklı Program Uygulayan Liseler),
-11066 Özel Fen Lisesi,
-11025 Özel Lise,
-11041 Yabancı Dille Öğretim Yapan Özel Lise,
-30028 Lise Programı,
-30077 Lise Programı (Yabancı Dil Ağırlıklı),
-50027 Anadolu Öğretmen Lisesi,
-50019 Öğretmen Lisesi,
-11122 Sosyal Bilimler Lisesi,
-Ara sınıflarda yukarıda belirtilen okul türleri dışında bir okulda okumamış olmak şartıyla, yukarıdaki okul türlerinden 11147 Özel Temel Lise’ye geçmiş olan adaylar.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

(1) Başvurular, www.kkk.tsk.tr veya www.kho.edu.tr Genel Ağ adreslerinden 23 Mart-13 Mayıs 2016 tarihi saat 17.00’a kadar yapılacaktır. Başvuru formunun Genel Ağ üzerinden doldurulması esnasında kendinize ait bir şifre belirleyeceksiniz. Daha sonra bu şifreyi kullanarak, kendi bilgilerinizi kontrol edebilir, varsa değişikliklerinizi yapabilirsiniz. Başvuru bilgilerinizi ve şifrenizi gizli tutmanız gerekmektedir. Ayrıca şifrenizi unuttuğunuz takdirde yeni şifre e-posta adresinize gönderileceğinden ve size ulaşılması gerektiğinde güncel telefon numaranız kullanılacağından başvuru formunda e-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğru olarak girmeniz önemlidir.

Sponsor Reklam

(2) Başvurunuz esnasında ÖSYM’den alınacak lise türü ve alan bilginize göre başvuruda bulunabileceğiniz okullarla ilgili tercih kutucuğunun yanında “Başvurabilirsiniz” uyarısı yer alacaktır. Başvuru şartlarını sağlamadığınız için başvuruda bulunamayacağınız okullarla ilgili tercih kutucuğu kapalı olup seçilemeyecek, neden tercih edemediğinizle ilgili açıklama tercih kutucuğunun yanında yer alacaktır. Başvuru formunu doldurmayı müteakip “Başvurumu Kaydet ” sekmesine bastığınızda başvurunuz tamamlanmış olacak ve karşınıza çıkacak sayfada başvurunuzla ilgili bilgiler (tercihleriniz, referans numaranız vb.) yer alacaktır. Bu sayfanın çıktısını almanız faydanıza olacaktır.

(3) İkinci seçim aşaması sınavları Kara Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları (K.K.Asb. MYO ve GATA Sağ.Asb. MYO) için ortak olarak icra edileceğinden puanınız yeterli olduğu ve belirlenen kontenjana girebildiğiniz takdirde başvurunuzdaki tercihinize uygun olarak istediğiniz okula kayıt yaptırabilirsiniz.

(4) Genel Ağ haricinde yapılan başvurular (Dilekçe, mektup vb. yöntemlerle) kabul edilmeyecek ve bu dilekçelere cevap verilmeyecektir.

Kara Harp Okulu’na öğrenci olarak başvuruda bulunmak isteyenlerin askeri okul tarafından yayınlanmış olan başvuru kılavuzunu baştan sonra okumaları gerekmektedir. Böylelikle başvurular hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını kılavuzda görebilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 4000 Askeri Personel Alımı başlıklı makalemizde Bedelli Askerlik Nisan 2016, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İşçi Alımı ve Deniz Piyade Maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın