Komiser Maaşları 2015 Yılında Ne Kadar Oldu

Komiserler Ne Kadar Maaş Alıyor ve Zam Oranları Nedir

Merhaba Sayın Okurlarımız. Emniyet Genel Müdürlüğünde görev alan Komiserlerin maaşları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Biliyorsunuz ki komiser olmak için polis akademilerinden mezun olmak gerekmekteydi. Ancak POMEM ve PMYO mezunları da ancak sınav ile yükselebilmek de ve maaşları artmaktadır.  Ancak komiserler de yardımcı komiser,baş komiser diye alt dallara ayrıldığı için maaşları arasında değişmeler meydana gelebilmektedir. Komiser Maaşları 2015 Yılında Ne KadarBizler sizler için bir araştırma yaptık ve 2015 yılında Ocak ayında ve Temmuz ayında ne kadar maaş alıyorlar bu konu hakkında aydınlatmak istedik.Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki Komiserlerin görevleri vardır. Bu görevlerin başında ise Karakollarda grup amirliği yapmak ya da Şubelerde kısım amirliği yapmak gibi görevler başlıca görevlerdir.Apoletlerinde 2 yıldız bulunan Komiserlerin de yükselme olanakları mevcuttur.Ülkenin dört bir yanında görev alan komiserler ne kadar maaş alıyor derseniz sizlere cevap vermek istiyoruz.

Sponsor Reklam

2014 yılı içerisinde Komiser Maaşları 2.973 TL idi. Ancak bu rakam 2015 yılı içerisinde değişti. Şuan mesleğe başlayan bir komiserin maaşı net olarak 3.164 TL olarak belirtilmiştir. Bu maaşlara aile yardımı eklenmiştir fakat bölgesel farklılıklar eklenmemiştir. Malum doğuda görev yapan komiser ile batıda görev yapan komiser maaşları aynı olmuyor. Eğer sizde ilerde polis olmak istiyorsanız ya da polislik okuyorsunuz fakat komiserliğe yükselmek istiyorsanız elbette ne kadar maaş aldığını merak edersiniz. Maaşları bu şekilde olan komiserlerin Temmuz 2015 tarihinde de bir zam alması daha gündemdedir.

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Yılı Subay Maaşları ve Zam Oranları başlıklı makalemizde Hangi Subay Ne Kadar Maaş Alıyor, Merak Edilen Askeri Personel Maaşları 2015 ve Subaylar 2015 Yılı Maaşları Ne Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Komiser Maaşları 2015 Yılında Ne Kadar Oldu (31 Yorum)