Kuveyt’de Çalışmak İş İlanları İşçi Alımı

Kuveyt İş İlanları

Orta Doğu’nun zengin ülkelerinden biri olarak bilinmekte olan Kuveyt, aynı zamanda Türkiye’nin petrol ithalatı yaptığı ülkelerden biridir. Dolayısıyla petrol ağırlıklı güçlü bir ekonomiye sahip olan Kuveyt’in diğer Arap ülkelerinde olduğu gibi başta inşaat olmak üzere pek çok sektörde yatırıma ihtiyacı olduğu açıkça görülmektedir.

Kuveyt’in gerek coğrafi konumu gerek ise ekonomik yapısı itibariyle Türkiye ile ticaret hacminin oldukça fazla olmasına rağmen Suriye ve Irak gibi ülkelerde yaşanan iç karışıklıklar bu ticaret potansiyelini kısıtlamaktadır. Kuveyt’e yatırım yapmak isteyen yatırımcıların özellikle inşaat ve tekstil gibi sektörlere yoğunlaşması tavsiye edilmektedir.

Kuveyt’in “Vizyon 2035” adlı eylem planı ile yakın geleceğin lojistik merkezi olmayı kapsaması da yatırımcılar için teşvik edici bir adım olarak ön görülmektedir. Ayrıca yakın zamanda yan 2019 yılında hayata geçecek olan projelerden birisi de 600 yataktan oluşan iki hastane projesidir.

Sponsor Reklam

Büyük çaplı hastane, eğitim kurumu ya da kamu binası gibi projelerin olduğu ülkelerde özellikle bu ülkeler Orta Doğu ülkesi ise coğrafi konumlarının ülkemize yakınlığından dolayı Türk inşaat firmalarının aktif olarak o bölgelerde büyük projelerde yer aldıkları görülmektedir.

Ayrıca yakın zamanda projesinin devreye girmesinin beklendiği Kuveyt’de beş milyon yolcu kapasitesi olacak olan ve 4,2 milyar dolarlık uluslararası havaalanı projesi de yatırımcı firmaların oldukça dikkatini çekmek ile birlikte yatırım için dört gözle beklediği projelerden birisidir.

Sizler de Kuveyt ülkesinde işçi, mühendis ya da mimar gibi pozisyonlarda çalışmak istiyor ve Kuveyt’de iş yapan Türk firmaları gibi yerlere sesinizi duyurmak istiyorsanız Ad Soyad, Mesleğiniz, Bulunduğunuz Yer gibi detaylarınızı belirterek iş yapma talebinizi iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bahreyn İşçi Alımı İş İlanları başlıklı makalemizde Bahreyn 2018 İş İlanları, Bahreyn Çalışma Saatleri ve Bahreyn İşçi Maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kuveyt’de Çalışmak İş İlanları İşçi Alımı (94 Yorum)

  1. Yurt dışı tecrübem var arabca ve İngilizcem orta derece inşaat inçe işlerinde tecrübem var saygılar.

1 8 9 10