Makale Yazarak Para Kazanma 2017

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Merhaba Sevgili Okurlarımız. İnternetin son derece popüler olduğu bir dünyada artık insanlar öğrenmek istedikleri yani bilgi sahibi olmak istediği her türlü konuyu internet üzerinden aratmaktadırlar. Bundan yola çıkarak internet için dev bir bilgi kaynağı da diyebiliriz. Ancak internet üzerinden insanlara ulaşmak çok kolay olduğu için faydalı bilginin yanı sıra yanlış ve gerçeği yansıtmayan dezenformasyon diye tabir edilen bilgi türü de oldukça fazladır.

Bu durumu önlemek adına kaliteli blog sahipleri, haber siteleri, yemek tarifi, kredi ve tatil siteleri gibi çok sayıda site sahibi kullanıcılarını doğru bir şekilde bilgilendirmek için kaliteli ve özgün makalelere ihtiyaç duyulmaktadır. Öncelikle konunun daha da detayına girmeden önce özgün makale nedir? sorusunun yanıtını gelin hep birlikte öğrenelim.

Özgün makale, herhangi bir konu hakkında yazılmış olan makalenin herhangi bir yerden doğrudan alıntı yapılmadan tamamen kişiye özgü bir şekilde yazılmış olan yazılara denilmektedir. Özgün bir makale yazılırken yazılacak konu hakkındaki diğer yazılardan ve kaynaklardan elbette faydalanılabilir. Fakat birebir alıntı, kopyala – yapıştır gibi durumların kesinlikle olmaması gerekmektedir.

Özgün Makale Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1) Özgün makale yazarlarının her konu hakkında bilgi sahibi olması mümkün değildir. Dolayısıyla her alanda özgün makale yazmayı tercih eden yazarların, yazacağı konuyu güvenilir kaynaklardan iyi bir şekilde araştırması gerekmektedir. Böylelikle alıntı ya da benzer makale yazmak yerine yazarın kendi katmış olduğu yorum ile özgün bir yazı elde edilebilir.

Sponsor Reklam

2) Eğer özgün bir makale yazıyor iseniz imla kurallarına da çok özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle noktalama işaretlerini doğru kullanmak, bağlaçların yazımlarına dikkat etmek ve büyük-küçük harf yazımında hata yapmamak gibi konular makalenin akıcılığı açısından büyük önem arz etmektedir.

3) Bir konu hakkında uzun bir özgün makale yazacak iseniz sürekli aynı sözleri kullanmaktan kaçınınız. Aksi taktirde makale gereksiz yere uzayarak hem okuyucunun hem de arama motorlarının makaleye olan ilgisini azaltmaktadır.

Şimdi gelelim paranın nasıl kazanıldığı konusuna. Son dönemde internet üzerinden makale yazarlarına iş veren çok sayıda bireysel ve kurumsal kimlikler bulunmaktadır. Buna ek olarak ise online makale ekipleri aracılığıyla da yazdığınız makale karşısında komisyon karşılığı ile ek gelir elde edebiliyorsunuz.

Makale sektöründen aylık ortalama 500 TL ile 2.000 TL arasında para kazanmak mümkün. Ancak bu tamamen sizin makale yazma performansına ve makaleyi veren tarafı memnun etmenize bağlıdır. Makalelere genellikle kelime sayısı bazında ödeme yapılmaktadır.

Kelime sayısına göre ücretler standart olsa da eğer yazdığınız makaleler gerçekten beğenilir ve popüler bir yazar haline gelirseniz makale başına daha fazla ücret talep ederek o oranda daha fazla para kazanabilirsiniz. Hem referans kazanmak adına hem de daha fazla makale işi almak adına başlangıçta yazdığınız makaleler için uçuk fiyatlar söylemekten de kaçınmanız tavsiye edilir. Makale yazma işinden kazanacağınız para tamamen sizin performansınıza ve aldığınız işe göre değişiklik gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Ankara Evde Ev Hanımları İçin Ek İş İlanları 2017 başlıklı makalemizde Ankara Ek İş 2017, Ankara Evden Para Kazanmak ve Ankara'da Yaşan Ev Hanımları İçin Ek İşler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Makale Yazarak Para Kazanma 2017 (25 Yorum)

  1. Manisa’da yaşıyorum, çalışmıyorum. Makale yazabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Kendine güvenen yaratıcı ruhlu bir insanım..maşallah yapmak istiyorum… Destek verirseniz sevinirim..

  3. Merhaba ben kayseride yasıyorum kendıne güvenen ve ikna kabiliyeti olan biriyim eminim halledebilirim bu işi

  4. sosyal hizmetler uzmanıyım araştırma ve inceleme kabiliyetim oldukça yüksek üniversitede hoca olarak çalışmaktayım. birlikte çalışabiliriz