Özel Güvenlikler İçin Ehliyet Sistemi Geliyor

Özel Güvenliklere A, B, C, E Ehliyet Sınıfları Geliyor

Merhaba Sayın Okurlarımız. Haberlerde de duyurulduğu üzere artık özel güvenliklere sınıflarına göre ehliyet geliyor. Bilindiği üzere özel güvenlikler tek bir eğitimin ardından birçok kamu sektörü ve özel sektörü gibi yerlerde çalışabiliyordu. Ancak gerek ülkede artan terör olayları gerek ise güvenlik durumları nedeniyle özel güvenlik görevlileri için “alan bazlı” eğitim sisteminin geleceği bildirildi.

OZEL-GUVENLIKLER-ICIN-YENI-EHLIYET-SISTEMI

Bu gelişmeler ile birlikte özel güvenliklerin aldıkları alansal eğitime göre sürücü ehliyeti alır gibi farklı sınıf özel güvenlik sertifikası alarak sadece uzman olduğu alanlarda çalışma imkanı bulacak. Böylelikle hem bölgesel güvenliklerin arttırılması hem de aldıkları alan eğitimlerine özel güvenlik görevlilerinin performansının arttırılması beklentiler arasında yer alıyor. Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) Başkanı ve Securitas şirketinin Ülke Başkanı olan Murat Kösereisoğlu yaptığı açıklama doğrultusunda özel güvenlik görevlilerinin görev yaptıkları alanda uzmanlaşmaları için eğitim sistemine geçileceğini açıkladı.

Sponsor Reklam

Özel güvenlik görevlilerine halen silahlı ve silahsız olmak üzere iki tip sertifika verildiğini belirten Kösereisoğlu, güvenlik görevlilerinin aldıkları sertifikalarla birçok alanda çalışabildiğinin altını çizdi. Ancak yeni gelecek olan sistemde ise havaalanı sertifikası ya da AVM sertifikası gibi sertifikalara sahip olan personellerin çalıştıkları alanı koruma konusunda uzmanlaşacağını ve böylelikle nitelikli korumanın sağlanacağını bildirdi.

ÖZEL GÜVENLİKLER İÇİN YENİ EHLİYET SİSTEMİ

GÜSOD Başkanı ve aynı zamanda Securitas firmasının başkanı olan Murat Kösereisoğlu, bu uygulamanın uzun zamandır düşünüldüğünü ve son zamanlarda artan terör olayları ile birlikte daha ön plana alındığını belirtti. Böylelikle özel güvenlik görevlilerinin tıpkı sürücü ehliyeti alan sürücüler gibi A, B, C, E tipi sertifikaları alabileceği bildirildi. Ayrıca isteyen özel güvenlik görevlilerinin farklı alanlarda eğitim alarak birden fazla sertifika sahibi olabileceği de belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de En Çok Kazanan Youtube Kanalları başlıklı makalemizde Burak Oyunda Enes Batur Ne Kadar Kazanıyor?, Çok Kazanan Türk Youtuberlar 2016 ve Türk Youtuberlar Ne Kadar Para Kazanıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Ağustos 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın