Sağlık Bakanlığından 112 Çalışanlarına Nakdi Yemek Yardımı

Bakanlık 112 Acil Çalışanlarına Nakdi Yemek Ücreti

Merhaba Sayın Okurlarımız. Toplu Sözleşmede alınan kararlar neticesinde Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetlet Genel Müdürü Osman Arikan Nacar tarafından yapılan açıklamaya göre sağlık personelleri için kabul edilen nakti yemek parası ücretleri kabul edildi.Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamaya göre 112 çalışanları için verilecek olan yemek parasının bu yıldan itibaren geçerli olduğunu ve 2015 rakamlarına göre 166,55 TL yemek için nakti yardım bedeli alacaklarını belirtti. Gelecek yıl için yani  2016 yılında bu yemek yardım parası için  yeniden değerlenme yapılacak ve değerlendirme sonunda bu yemek ücretleri artacak dedi. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak görev yapan ve çoğu zaman zor görevlerin başarıyla üstesinden gelen sağlık personellerine müjde diyebiliriz.

Sağlık çalışanlarına yemek parası

GENEL MÜDÜRDEN YEMEK PARASI AÇIKLAMASI

112 Acil Ambulans Servisi veren sağlık personellerinin merakla beklediği açıklama nihayet geldi. Bugün yapılan toplu sözleşmeler sonucunda varılan kararda 112 çalışanlarının yemek paraları da masaya yatırıldı. Sağlık çalışanları için sonunda müjdeli haberin çıkması sonucunda Genel Müdür Osman Arikan Nacar twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada personellerine övgü dolu sözler söyledi.

Sponsor Reklam

övgü dolu sözler

112 ÇALIŞANLARI YEMEK ÜCRETİ 166,55 TL

Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında görev yaptıklarını ve bunların başında da 112 Acil Ambulans hizmeti veren personeller olduğunu biliyoruz. Genel Müdür yapmış olduğu açıklamada “112’de çalışan fedakar kardeşlerim, mesai arkadaşlarım 1 Ocak 2016’dan itibaren yemek için nakti yardım toplu sözleşme sonunda kabul edildi” şeklinde konuştu. Bu durumda sağlık personelleri aylık olarak 166 TL yemek ücreti alacaklardır. Hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Kaynak:Editör
iş ilanı

Bir önceki yazımız olan Toplu Sözleşmeden 4/C'li Personellere Kadro Müjdesi Çıktı başlıklı makalemizde 4-C'li Çalışan Personellere Kadro Haberi, 4-C'li Çalışanlara 15 Lira Ek Ödeme Yapılacak ve Çalışma Bakanı 4-C'liler İçin Açıklaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Ağustos 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın