Uber Sürücüsü Şoförü Olmak 2018 Ne Kadar Kazandırıyor?

Türkiye’de çalışan taksicilerin son zamanlarda sıkça gündeminde olan Uber sürücüsü nasıl olunur? konusundan önce Uber uygulamasının ne olduğunu ve nasıl işlediğinden bahsedelim.

Uber, günlük hayatta ulaşımınızı kolaylaştıran bir telefon uygulamasıdır. Uygulamadan bulunduğunuz yerden gideceğiniz yeri belirtip Uber taksi sürücüsü çağırabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ödeyeceğiniz ücreti de görebildiğiniz için Uber son zamanlarda popülaritesini arttırmıştır. Şimdi ise gelelim Uber hakkında merak edilen konulara.

UBER SÜRÜCÜSÜ NASIL OLUNUR?

Uber, kendi platformunda şoför olmak isteyen adaylarda belirli kriterler aramaktadır. Bunların başlıcaları arasında;

– Asgari olarak çalışma yaşında olmak yani 18 yaşını geçmiş olmak,

– Araç kullanma iznine yani sürücü lisansına sahip olmak,

Sponsor Reklam

– Ehliyet ve sabıka kaydı belgelerini Uber hesabınıza yüklemeniz olmanız gerekiyor.

Bunun yanı sıra büyük araç sürücüleri için olan kriterler daha fazladır. Tüm detayları Uber uygulamasından görmeniz mümkündür.

UBER SÜRÜCÜSÜ NE KADAR KAZANIR?

Uber sürücülerinin kazançları tamamen şoförlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Müşteri arabanıza bindiği andan itibaren GPS sistemi üzerinden indiği ana kadar olan ödeme tutarı uygulama tarafından otomatik olarak tahsil edilmektedir. Uygulamayı kullanan kişiler kredi ya da banka kartı bilgilerini girmektedir. Tahsil edilen miktarın %75 oranındaki kısmı Uber sürücüsüne kalır iken %25’lik kısmı ise Uber uygulamasına gitmektedir.

Bir önceki yazımız olan Astsubaylıktan Subaylığa Geçiş Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 7 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Uber Sürücüsü Şoförü Olmak 2018 Ne Kadar Kazandırıyor? (7 Yorum)

  1. uber sistemi acik 12 saat çalışabilecek sofor arkdasi araniyor ucret %50 dir yesilpinar eyup alibeykoy gaziosmanpaşa civarindan araniyor