Uzman Erbaş Maaşları 2017 Nasıl Paralı Asker Olunur?

Uzman Erbaş Nasıl Olunur? Uzman Erbaş Maaşları 2017

Ülkemizin silahlı kuvvetleri profesyonel asker ihtiyacını karşılamak için gerekli dönemlerde alım yapmaktadır. Amaç ordunun gücünün sağlanması olduğu kadar personelde de devamlılığa ulaşmaktır. Uzman erbaş olabilmek için gerekli yazılı sınava girmek ve ardından fiziki sınavda da başarılı olmak gerekiyor. Belirli bir noktada verilecek eğitim sürecinin ardından ilk görev yerine gönderilecek stajyer asker olarak görevine başlayacaktır.

Uzman erbaşlık askeri okullardan mezun olmayan kişilerinde profesyonel olarak askerlik yaparak hem ülkeye hizmet etmesini hem de para kazanmasını sağlayacak bir iştir. Uzman erbaş olmak için 26 yaşından küçük olmanız gerekiyor. Askerlik süresi içersin de altıncı ayını dolduran ve askerlik hizmetini tamamladıktan 3 yıl sonra başvuru yapabilirsiniz. Her türlü eğitim düzeyine sahip olan kişiler başvuruda bulunabilir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin ilk bilmesi gereken fiziki şartlardır.

164 santimden kısa ve 210 santimden uzun olanlar ve 51 kilonun altında ve 84 kilonun üzerinde olan kişilerin başvurusu kabul edilmemektedir. Askerlik zor bir meslek olduğu için sizden fiziki şartları yerine getirmeniz için özel bir sınava tabi tutulacaksınız. Bu sınavda 1500 metre koşu, şınav ve mekik gibi birçok zorlayıcı faaliyetin içinde bulunacaksınız. Bu teste katılmak için de sağlık durumunuzun düzgün olduğunu öncelikle bildirmeniz gerekiyor.

Sponsor Reklam

Aksi taktir de sınava giremeyeceksiniz. Ayrıca sınava girerek gerekli malzemeleri yanınızda getirmeniz istenecektir. Uzman Erbaş olarak 7 yıl boyunca askeriyenin bünyesinde görev yapabilirsiniz. İlk giriş maaşınız 2000 TL ile 3500 TL olarak değişecektir. İki kez sizinle sözleşme imzalanacaktır. İlk sözleşme dört yıllık ikinci sözleşme 3 yıllık olacaktır. Ve 7. Yılda alacağınız maaş 2.300 TL ile 4 000 TL arasında değişecektir. Ayrıca hizmet yılınızın sonunda 75 bin TL ikramiyeye hak kazanacaksınız.

Tüm bunların yanı sıra her yıl belirli aralıklarda Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı gibi askeri birlikler de uzman erbaş alımı ilanlarını ve bunlar için gerekli şartları yayınlanmaktadır. Bu ilanları takip ederek daha net ve kesin bilgi sahibi olmanız mümkündür. Uzman Erbaş Alımları için sitemizdeki askeri ilanlara da göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Makinesi Operatörü Maaşları başlıklı makalemizde İş Makinesi Operatörü Alımı 2017, İş Makinesi Operatörü İş İlanları ve İş Makinesi Operatörü Nasıl Olunur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın