Yurtdışı İnşaat İş İlanları 2018 İşçi Alımları

Çağımızın gereği dolayısıyla inşaat işleri son zamanların en popüler ve kazançlı işleri arasında yer alıyor. Günümüzde de gerek ülkemizin gerek ise çeşitli ülkelerin en zengin insanlarına bakılacak olunur ise bir çoğunun inşaat ya da emlak sektöründe olduğu görülmektedir. Ancak ülkemizde büyük inşaat şirketlerinin dışında inşaat işleri yurt dışına kıyasla daha az maaşlar altında işçilerin çalışmasına neden olduğu için Türk işçiler genellikle yurt dışındaki inşaat işlerinde çalışmayı tercih etmektedirler.

Yurt dışında inşaat işi denildiği zaman ilk akla genellikle yurt dışında iş yapan Türk inşaat firmaları gelmektedir. Özellikle Türk inşaat firmalarının ülkemizdeki pek çok başarılı projesi yurt dışında da çok sayıda iş almalarını sağlamışlardır. Örnek vermek gerekir ise Polonya’nın Varşova kentindeki metro yapımında Türk inşaat firmalarından biri olan Gülermak İnşaat yer almıştır. Bunu gibi çok sayıda örnek vermek mümkündür.

Dolayısıyla hem para biriminden dolayı hem de yurt dışında işçilerin daha fazla kazanmalarından dolayı Türk işçiler de inşaat işleri için yurt dışında gerek geçici gerek ise kalıcı olarak çalışmak istemektedirler. Ayrıca yurt dışında çalışan Türk işçiler dolar, euro ya da pound cinsinden maaş aldıkları için Türk lirası ile kıyaslayınca çok daha fazla kazanmaktadırlar.

Sponsor Reklam

Yurt dışına işçi götüren inşaat firmaları 2018 arasında; Cengiz İnşaat, AE-Arma Elektropanç, Delgo, Enka İnşaat, Rönesans Holding, Gürbağ, Dorçe ve Korman İnşaat gibi çok sayıda Türk inşaat firması alım yapmaktadır. Ancak firmalar genellikle vasıflı işçi alımı yapmaktadır. Yani alım yaptıkları pozisyonun şartlarını karşıladığınız taktirde bu firmalara ait olan inşaat işlerinde yurt dışında çalışabilirsiniz. Bu firmaların yanı sıra başka Türk firmalarının da yurt dışına işçi alımı yaptığı bilinmektedir.

Yurt dışında hangi ülkelerde inşaat işleri popüler diye soracak olursanız; Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Rusya, Polonya, Almanya, Fransa, İtalya, Belçika, İsveç, Irak, Suriye ve İsviçre inşaat iş ilanları şeklinde saymak mümkündür. Türk inşaat firmalarını Dünya’nın hemen hemen her yerinde görmek mümkündür.

Bir önceki yazımız olan İzmir Büyükşehir Belediyesi İşçi Personel Alımı 2018 başlıklı makalemizde İzmir Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 29 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yurtdışı İnşaat İş İlanları 2018 İşçi Alımları (142 Yorum)

  1. Merhaba biz ahşap kalıp ustası ekip olarak iş arıyoruz daha önce cezayir rusya romanya azerbaycan dan çalışmış ekipiz

1 13 14 15