İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

17 Haziran 2017 İzmir Depremi Şiddeti Kaç Oldu?

Merhaba Sayın Okurlarımız. Az önce merkezi henüz neresi olduğu bilinmeyen İzmir’de şiddetli bir şekilde hissedilen deprem yaşandı. Bildiğiniz üzere 12 Haziran 2017 tarihinde merkezi Ege Denizi olan 6.1 şiddetinde yaşanan deprem başta İzmir olmak üzere İstanbul ve Bursa gibi illeri de etkilemişti. Bugün yaşanan depremin ise artçı depremlerden biri olduğu tahmin edilmektedir.

12 Haziran 2017 depreminin ardından sürekli yaşanan artçı depremler zaman zaman İzmir’de hissedilmekteydi. Ancak bugün hissedilen depremin önceki artçı depremlere kıyasla daha şiddetli olduğu görüldü.

İzmirliler depremin ardından kısa bir panik yaşasa da şu an için can ve mal kaybının olmadığı görülmektedir. Özellikle İzmir’in sahil kısımında bulunan yüksek katlı apartmanlarda depremin daha şiddetli hissedildiği ise belirtildi.

Deprem dolayısıyla Kandilli Rasathanesinin internet adresine de yoğunluktan dolayı ulaşılamıyor. Kısa süre içerisinde Kandilli Rasathanesinin İzmir depreminin şiddetini açıklaması bekleniyor. Depremin merkezinin Ege Denizi ve şiddetinin ise 5.5 olduğu açıklanmıştır.

Bir önceki yazımız olan DHMİ Hava Trafik Kontrolörü Alımı 2017 başlıklı makalemizde DHMİ İş Duyuruları, DHMİ Memur Alımı 2017 ve DHMİ Personel Alımı 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.