İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2016 Yılı Bayilik Veren Firmalar ve Şirketler

2016 Yılı Bayilik Veren Firmalar Gıda Cafeler

Merhaba Sayın Okurlarımız. Günümüzde sıfırdan iş kurmak zor olduğu için artık insanlar hazır kurulu olan bir işin bayiliğini almaya sıcak gözle bakmaktadır. Özellikle gıda ve giyim sektöründe hazır olan bir markanın bayiliğini açmak son zamanların en popüler iş fikirleri arasında yer almaktadır. Sıfırdan bir düzen kurup ve bu düzeni tutturmaya çalışmak yerine insanlar hazır kurulu ve sevilen konseptlerin bayiliğini alıp bunları işletmeyi daha çok tercih etmeye başlamıştır. Böylelikle bayilik veren firmaların sayısı artmak ile birlikte bayilik veren yerlere duyulan ilgi de o oranda artmıştır demek kesinlikle doğru olacaktır. Bu doğrultuda iş kurmak isteyen girişimciler öncelikle iş kurmadan önce bayilik fikrini de değerlendirip, bayilik veren firmaları araştırmaktadır.

2016-YILI-BAYILIK-VEREN-FIRMALAR

Son zamanlarda bayilik veren firmalar 2016 şeklinde bakıldığı zaman, hemen hemen her sektörde bayilik veren bir çok firmanın olduğu gözlemlenmektedir. Özellikle hemen hemen her ilde işlek caddelere bakıldığı zaman son zamanlarda popüler olan ya da yeni ortaya çıkan kahve zincirlerini görmek mümkündür. Günümüzde bu tarz bir işletmelere gösterilen ilgi de oldukça fazladır.

Benzer isimler ile bir sürü kahve dükkanı zinciri görmek mümkündür. Sadece içecek değil, gıda sektöründe de bayilik işi son derece yaygınlaşmıştır. Hemen hemen her ilçede aynı isimler ile açılan tatlıcılar, dönerciler ya da çiğ köfteciler gibi bir çok farklı firmanın bayilikleri yaygın olarak açılmaktadır. Gıda ve içecek sektöründe bayilik veren firmalar hakkında fiyatlardan bahsedecek olursak; markaya göre fiyatların değişiklik gösterdiğini bilmekteyiz.

Bayilik veren firmalar ile çalışmanın bir diğer avantajı ise; firmanın sizler için hazırlanmış olan konsepti kurmasının yanı sıra sizler için önceden mali hesaplamaları yapmış olmasıdır. Giderleri karşılamak için günlük ne kadar minimum satış yapmanız gerektiği gibi birçok detaylı hususu iş yeri açılmadan önce sizlere belirterek yaptığınız işin bilincinde olarak işe başlamanızı sağlamaktadırlar.

Ayrıca bir diğer durum ise; bilinen bir firmanın bayiliğini aldığınız zaman, insanlar açtığınız iş yerine o markanın herhangi bir şubesi olarak girdiği için açtığınız iş yerinin konseptini ya da dizaynını sorgulamak gibi bir duruma girmiyorlar. Aynı şey lezzet için de geçerlidir. Açılan bir kahve ya da gıda bayiliğinde insanlar daha çok sizin yaptığınız ürünün lezzetinin yerine markanın lezzetinden dolayı sizin iş yerinizi ziyaret etmektedir.

Yani bu durumda iş yerini yeni açmanıza rağmen belli bir müşteri kitlesine sahip oluyorsunuz. İş yerinin yerine bağlı olarak bu müşteri kitlesini iş yerinize çekerek hiç yoktan müşteri sahibi olarak kâr yapma imkanınız sahip oluyor. Bunun en basit örnekleri olarak; McDonalds ve Burger King fastfood zincirlerini örnek gösterebiliriz. İnsanlar genellikle aynı düzende yani konseptte olan bu zincirlere iş yeri sahibi ya da iş yerinin yeri fark etmeden akın etmektedirler.

Sitemiz üzerinden bayilik ilanlarını duyurmak isteyen firmalar bu yazımız altından yorum yazarak bayiliklerini belirtebilirler. Ayrıca ücretli olarak bayilik reklamı vermek isteyen firmalar ise iletişim bölümünden bizler ile iletişime geçebilirler.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılında Asgari Ücret 1300 TL Oldu başlıklı makalemizde 1300 TL Asgari Ücret SGK Prim Maliyeti, 1300 TL Asgari Ücretin İşverene Maliyeti ve Bakan Soylu Asgari Ücret 1300 TL Açıklaması hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.