İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2016 Yılında İtfaiye ve Zabıta Personeli Fazla Çalışma Ücretleri

Belediye İtfaiye ve Zabıta Fazla Çalışma Ücretleri

Merhaba Sayın Okurlarımız.Belediye personeli olarak görev yapan zabıta ve itfaiye personellerinin fazla çalışma sonucunda alacakları çalışma ücretlerinin ne kadar olacağı 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısında yer aldı.Kanun tasarısına göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen çalışma süre ve saatlerine bağlı olmaksızın, ilgili belediye meclisi kararıyla 2016 yılında ödenecek maktu fazla çalışma ücreti miktarların ne kadar olacağı belirlenmiştir.Belediyelerde görev yapan Zabıtalar ile İtfaiye Personellerinin Aylık Maktu Fazla Çalışma Ücreti ile Saat Başı Fazla Çalışma Ücretinde değişiklikler yapıldı.Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise Ankara, İstanbul ve İzmir gibi Büyükşehir Belediye sınırları ile bu sınırlar dışında çalışan personellerin fazla çalışma ücretlerinin birbirinden farklı olduğu konusudur.

2016 İTFAİYE ZABITA FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETLERİ

İTFAİYE VE ZABITANIN 2016 YILI FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETLERİ

Belediyeler ile bunlara bağlı müstakil bütçeli kamu tüzel kişiliğini haiz kuruluşlarda (iktisadi işletmeler hariç), görevlerinin niteliği gereği 657 sayılı Kanunda belirtilen çalışma süre ve saatlerine bağlı olmaksızın zabıta ve itfaiye hizmetlerinde fiilen çalışan personele (destek hizmeti yürüten personel hariç), belediye meclisi kararı ile tespit edilen tutar, fazla çalışma ücreti olarak maktuen ödenir. Ancak, bunlara ödenecek aylık fazla çalışma ücreti en son yapılan resmi nüfus sayımına göre belediye nüfusu;

10.000’e kadar olanlar için 230 Türk Lirasını,
10.001’den 50.000’e kadar olanlar için 247 Türk Lirasını,
 50.001’den 100.000’e kadar olanlar için 274 Türk Lirasını,
♦ 100.001’den 250.000’e kadar olanlar için 309 Türk Lirasını,
♦ 250.001’den 1.000.000’e kadar olanlar için 368 Türk Lirasını,
1.000.001’den fazla olanlar için 428 Türk Lirasını,
Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediyeleri dışındaki diğer büyükşehirlerin belediye sınırları içerisindekiler için 428 Türk Lirasını,
 Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehirler belediye sınırları içerisindekiler için 569 Türk Lirasını, geçemez.

Not: Zabıta ve İtfaiye olarak görev yapan personellerin fazladan çalışma ücretleri Belediye nüfusuna göre belirlenmektedir.

DİKKAT EDİLECEK DİĞER ÖNEMLİ NOKTALAR

İtfaiye ile Zabıta Personellerinin Aylık maktu fazla çalışma ücretlerinin ödenmesinde dikkat edilecek bazı noktalar var. Bunlar ise personelin görevini yaptığı anda veya görevden dolayı yaralanma,sakatlanma hallerinde tedavi süresince 1 yılda toplam 30 günü geçmeyen hastalık izinleri süresince itfaiye hizmetlerinde çalışan personel için görevin yapılması sırasında veya görevden dolayı hastalanma hallerinde tedavi süresince; yurt içinde yapılacak hizmet içi eğitime katılma ve geçici görevli olarak bulunma durumlarında ödenmeye devam edilecektir.

Belirtilmiş olan durumlar haricinde kalan durumlar için ise, fiilen çalışılan sürelerde ve bu süreler ile orantılı olarak ödenecektir.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan 2015 Yılı Emlak Vergilerinin 2. Taksitleri Ödemeleri Başlıyor başlıklı makalemizde 2015 Emlak Vergisi 2. Taksit, Emlak Vergileri Ödeme Noktaları ve Emlak Vergileri Ödemeleri Başlıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.