İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Adalet Bakanlığı Kadrolu Şoför Alımı 2015

Adalet Bakanlığı Kadrolu Şoför Alımı 2015

Merhaba Sayın iş arayanlar. Sevindirici haber yine Adalet Bakanlığından geldi. Eğer sizde 2014 yılında KPSS e girdiyseniz ve iyi bir puan aldıysanız sizlerde artık Adalet Bakanlığında çalışabilirsiniz. Kadrolu olarak çalışmak istiyorsanız size iyi bir fırsat geldi diyebiliriz. 61 adet kadrolu şoför alımı yapacak olan Adalet Bakanlığı her sene olduğu gibi 2015 yılında da personel alımı yapmaya devam ediyor. İş Başvurusu yapmak için bir takım kriterleri taşıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca Başvuru Formu içinde makalemiz içerisinde bilgilere ulaşabilirsiniz. Şimdi Adalet Bakanlığı Kadrolu Personel Alımı 2015 yılı ilanı hakkında ayrıntılı bilgi verelim.

Adalet Bakanlığı 2015 Kadrolu Şoför Alımı

1) Adlî ve idarî yargıda çalıştırılmak üzere; EK-1 listede yeri, sayısı belirtilen ve genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 7-13 dereceli kadrolara atama yapılmak suretiyle toplam 61 kadrolu şoför, adalet komisyonlarınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 114 üncü maddesi uyarınca alınacaktır.
2) Adalet komisyonlarınca yapılacak sözlü sınava, 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2014), lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6 ncı maddelerinde yazılı olan aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.
3) Sözlü sınava, merkezî sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan  başlamak üzere ilân edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday çağrılacaktır. Sıralama sonucunda, ilân edilen kadro sayısının 10 katı içerisine giremeyenler sözlü sınava alınmayacaktır.
4) Başvuruda bulunacakların aşağıdaki genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir.
I) Genel şartlar:
a) Türk vatandaşı olmak,
b) İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 6 Şubat 2015 tarihinde
657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (KPSS- 2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar ),
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
d) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
f) Kamu haklarından mahrum olmamak,
g) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Eğer sizde başvuru yapmak istiyorsanız Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayımlanan ilana göz atmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki linki kullanınız.

Adalet Bakanlığı Şoför Alımı İlanı İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Koçtaş 2015 Satış Danışmanı ve Personel Alımı başlıklı makalemizde Koçtaş 2015 Personel Alımı, Koçtaş Eleman Alımı 2015 ve Koçtaş Kasiyer Alımı 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. cemil bozkurt dedi ki:

    src 2 4 sahibiyim yaş 26 şöfrlük işi arıyorum 0533 365 05 20

  2. ibrahim sönmez dedi ki:

    ibrahim sönmezben ibrahim sonmez 8 yilik ehliyet sahibiyim istanbulda soforluk yaptim suan erzurumda is ariyorum