İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Asgari Ücret 2018 Yılında Ne Kadar Olacak?

Sigortalı olmak koşuluyla en düşük maaş ile çalışan kişilerin aldığı maaş asgari ücret olarak bilinmektedir. Geçtiğimiz yıl yani 2017 yılında asgari ücret brüt olarak 1,775.50 TL ve çalışanın eline geçen net maaş olarak 1,404.06 TL olarak geçerliydi. Ancak 2018 yılında asgari ücretin ne kadar zamlanacağı ve artacağı başta asgari ücret ile çalışan işçiler ve personeller olmak üzere çok sayıda insanın merak ettiği hususlardan biri haline gelmiştir.

Yeni yılda asgari ücrete ne kadar zam geleceği ise merak konusudur. Ülkemizde yaklaşık 15 milyon kişi asgari ücret alarak geçimini sağlamaktadır. Asgari ücret ile genellikle görevine yeni başlayan işçiler ve personeller çalışmaktadır. Günümüzde çok sayıda işletme yeni başlayan personellerine asgari ücret sunmaktadır. Özellikle herhangi bir meslek sahibi değil iseniz ya da geçici olarak bir yerde sigortalı çalışmak istiyor iseniz asgari ücret seçenekleri önünüze oldukça fazla gelmektedir.

Özellikle büyük restoran, kahve ya da cafe zincirlerinin garson, barista, temizlik hizmetlisi gibi pozisyonlara başlangıç maaşı olarak asgari ücret verdiği bilinmektedir. Aynı şekilde herhangi bir özel kurumda işçi olarak çalışıyor iseniz daha önce tecrübeniz yok ise başlangıç maaşlarınız genellikle asgari ücret civarında olmaktadır.

2018 yılında asgari ücret ne kadar? sorusu yeni yıl yaklaştıkça sıkça akıllara gelmektedir. Asgari ücretin belirlenmesi konusunda hükumet ile görüşmeler neticesinde Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret 2018 yılında 1.893 TL olması hususunda taleplerinin olduğunu iletti. Asgari ücretin ne kadar olduğunu öğrenmek için yazımızı takipte kalmaya devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TSE Personel Alımı 2017 Yılında Devam Ediyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.