İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Devlet Su İşleri (DSİ) 175 Memur Alımı 2016

Devlet Su İşleri Memur Alımı 2016

Merhaba Sayın Okurlarımız. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/A esasınca 2016 yılında yapılmış olan KPSS P3 puan türünde en az 70 puana sahip olmak koşuluyla mühendis kadrosu için 175 memur alımı yapılacağı bildirilmiştir. Uygulamalı sınav neticesinde atamalar yapılacaktır. Alım yapılacak kadrolara göre atama yapılacak iller ise değişiklik göstermektedir. Başvurular ise 13 Ekim 2016 – 23 Ekim 2016 tarihleri aralığında yapılacaktır.

devlet-su-isleri-memur-alimi-2016

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak.

c) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’ nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur.

Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular; 13 Ekim 2016 tarihi saat 15.00 de başlayacak, 23 Ekim 2016 tarihi saat 24.00 de sona erecektir.

Başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen adaylar arasından en yüksek KPSSP3 puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının üç katı kadar aday (son sıradaki adayla eşit puan alanlar dâhil) uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır. Uygulamalı sınava çağrılacak adayların; ad ve soyadları, sınav yeri, sınav tarihi ve saati ile ilgili bilgiler 26 Ekim 2016 tarihinde www.dsi.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylara elektronik ortamda bildirimde bulunulacaktır.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgisayar Mühendisi Alımı 2016 başlıklı makalemizde Emniyet Genel Müdürlüğü Bilişim Memuru Alımları, Emniyet Genel Müdürlüğü Memur Alımı 2017 ve Emniyet Genel Müdürlüğü Yazılımcı Maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SONGÜL BAYRAK dedi ki:

    Selam