İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı (SAM) Yaz Okulu Programı 2015

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Dışişleri Bakanlığı her sene olduğu gibi 2015 yılında da üniversite öğrencileri için yaz okulu programları düzenleyecektir.Programın amacı ise Bakanlık çalışmalarında genel bilgiler öğretmek,dış politikaya ilgi duyan öğrenci ve gençlerin bu sayede ön bilgiler öğretilmesi planlanmaktadır. Bu program 15 Haziran 19 Haziran 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır. Bu sene 5’incisi düzenlenecek olan bu program sayesinde öğrenciler bu yaz okuluna katılmakta katılacak olan öğrenciler  her yıl açılan meslek memurluğu sınavına katılabilecek bölümlerinde okuyan ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri arasından seçilecektir. Yani bu öğrenciler dışındakilerin başvuruları değerlendirmeye alınmıyor.

Dışişleri Bakanlığı Yaz Staj Okulu

Yaz Okulundaki amaç; uluslararası ilişkiler derslerinin yanı sıra protokol ve müzakere teknikleri gibi mesleğe ilişkin programlar uygulanması ve bu alanda öğrencilerin bilgi ve tecrübe kazanmasıdır. Kimler başvuru yapabilecek ? Hangi Öğrenciler Dışişleri Bakanlığının Yaz Okulu Programına Alınacak ? Bu konu hakkında da detaylar veriliyor.

Yaz okuluna başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir:

T.C. Vatandaşı olmak
27 yaşından gün almamış olmak
Dört yıllık bir lisans programının 2. veya 3. sınıf öğrencisi olmak
En az 3.00 not ortalamasına sahip olmak
Kendi üniversitelerindeki 2 akademisyenden alınacak referans mektupları

Başvuru Şekli Nasıl Olacak ?

Bu Yaz Okulu Programına katılmak için bakanlık e-devlet şifresi şartı koymuştur. Yani sisteme giriş yapmak ve başvuru yapmak için e-devlet şifresi olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapabilmek için https://sinav.mfa.gov.tr/ adresine girmeniz gerekmektedir. Sistem sizi ne yapmanız konusunda yönlendirecektir. Yaz okulu programının faydası nedir diye soracak olanlar ise Bu programa katılanlar ve başarılı olanlara Sertifika Verilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan THY DO&CO 2015 Üniversite Stajyer Öğrenci Alımı başlıklı makalemizde Havaalanı Üniversite Stajyerlik ilanları 2015, THY Do Co Stajyerlerde Aranan Şartlar Neler ve Türk Hava Yolları ikram Hizmetleri Staj İlanı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.