İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Diyanet İşleri 100 Vaiz Alımı Başvurusu 2015

Diyanet İşleri Başkanlığı 100 Vaiz Alımı İlan Şartları

Merhaba Sayın Okurlarımız. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre toplamda 100 kişi alacakları ilan ettiler. Eğer sizde Diyanet işlerinde çalışmak istiyorsanız mutlaka bu ilana başvuru yapmanız gerekmektedir. Diyanet İşleri 100 Adet Vaiz Alımı yapacak olması memur ve personel ataması bekleyenleri heyecanlandırdı. Peki ama kimler başvuru yapabilecek ? Aranan Şartlar Neler ? Sizlere bu konuda bilgi vereceğiz. Öncelikle Başvuru Tarihleri ise 25 Mart 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında olacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığında sizlerde görev alabilirsiniz. Eğer Üniversite Mezunu iseniz başvurunuzu yapabilirsiniz. Sözlü Sınav ile alımlar olacaktır ve KPSS’den en az 70 puan almış olunması gerekiyor.Kadro derecesi 1-9 arasında olacak olan Taşra da görev alacak Vaizler alınacaktır.

Diyanet İşleri 100 Vaiz Alımı

B. BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2. Başkanlık teşkilatında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak,
3. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,
4. En az dört yıllık dinî yüksek öğrenim mezunu olmak,
5. İhtisas kursunu başarı ile bitirmiş olmak.
6. Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlık teşkilatında iki (2) yıl görev yapmış olmak,
7. Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,
8. Erkek olmak.  Vaizlik müktesebi olanlar ve halen vaiz olarak görev yapanlar bu sınava başvuru yapamazlar.

C. BAŞVURU, SINAV, ATAMA İŞLEMLERİ ve DİĞER HUSUSLAR

a) Başvuru İşlemleri

1. Başvuru yapmak isteyenlerden Başkanlığımız merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimlere, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine, hizmet içi eğitim kursuna devam edenler Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine 25/03/2015 (saat 08:00)- 08/04/2015 (saat 16:30) tarihlerinde istenen belgelerle birlikte müracaat edeceklerdir.  Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabileceklerdir
2. Müracaatlar ilgili görevliler tarafından Başkanlığımız İKYS programı üzerinden alınacaktır. Belgeleri eksik olan adayların müracaatları alınmayacaktır.
3. Başvuru işleminin tamamlanmasından sonra, adaylara “Aday Başvuru Belgesi” verilecektir. Adaya verilen bu belge sınav giriş belgesi yerine geçmez.
4. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yoluyla yapılan müracaatlar ile 08/04/2015 tarihi saat 16:30’dan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
5. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

E. BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER

Adayların, aşağıdaki belgeleri başvuru esnasında İKYS görevlilerine ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerini ibraz edemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.
1. T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet),
2. En az dört yıllık dinî yüksek öğrenim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),
3. Sınava müracaat bitiş tarihi itibariyle ihtisas kursu bitirdiğini gösterir belge,
4. Hizmet sürelerini ve kazanılmış hak aylık derecelerini gösterir amirlerince onaylanmış hizmet cetveli, NOT: Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

F. İLETİŞİM Yazışma Adresi:

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800 Çankaya/ANKARA Telefon : (0312) 295 70 00

D.İ.B. İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İlanın Tam Metni İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan KPSS Puanı Gerekmeyen Memurluklar Hangileri 2015 başlıklı makalemizde KPSS Puanı Aramayan Kurumlar, KPSS Puanı Olmadan Memur Olmak ve KPSS Şartı Aramayan Kurumlar 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.