İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Emniyet 2 BİN Komiser Yardımcısı Öğrenci Alımı İlanı 2015

Emniyet Genel Müdürlüğü 2 BİN Komiser Yardımcısı Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre ilk kez 2 BİN Komiser Yardımcısı alımı yapılacaktır. Alıncak olan öğrenciler arasında 1800 tanesi erkek 200 tanesi ise kadın olacaktır.Emniyet Genel Müdürlüğünde Komiser Yardımcısı olarak görev almak istiyorsanız sizlerde 22 Ağustos 2015 tarihinde başlayan ve 6 Eylül 2015 tarihinde son bulacak olan Komiser Yardımcılığı için başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Alınacak olan öğrenciler Lisans Mezunu olması ve KPSS’den P3 Puan türünden en az 70,000 taban puan alması şartı vardır. Ayrıca Yaş sınırı kriteri de önemli. Bu yüzden başvuru yapacak olan öğrenci adayların 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Komiser Yardımcısı alımı 2015 ilanı

 

Komiser Yardımcısı olarak eğitim aldıktan sonra gerekli olan dersleri ve eğitimleri başarı ile geçmeniz durumunda atanacaksınız.Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) ilk kez 2000 Komiser Yardımcısı Öğrencisi alımı yapacağından başvurulara bir hayli fazla katılım olacaktır.Başvuru yapacak olanların alt kısımda yer alan kriterlerin tamamını taşıyor olması gerekiyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim veren PAEM lisans mezunu adayların başvurularını önümüzdeki günlerde kabul edecek. PAEM’e 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları başvurabilecek. Lisans mezunları ile birlikte yurt dışında öğrenim görmüş ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilenler de başvuru yapabilecek. Alınacak komiser yardımcısı adayı öğrencilerin 200’ü kadın 1800’ü erkek öğrenciden oluşacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar 22 Ağustos – 6 Eylül 2015 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı’na ait www.pa.edu.tr adresinden online olarak gerçekleştirilecek.

31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almayan adaylar başvuru yapabilecek. Adayların 2015 yılı içinde yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az 70,000 taban puan alması gerekiyor. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 63,000 taban puan şartı aranacak.

Sınavı kazanarak eğitime alınacak öğrencilere 11 aylık eğitim süresince harçlık ödenecek. Ayrıca öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar komiser yardımcısı olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığı’nın www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir önceki yazımız olan Ağustos 2015 Kamu Memuru Personeli İşçisi Alımı İlanları başlıklı makalemizde 2015 Ağustos Tüm Memur Alımı İlanlarına Bak, Ağustos 2015 Kamu Kurumu İşçi Alımı İlanları ve Kamuya İşçi Alımı Başvuru Şartları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.