İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

EPDK Uzman 35 Yardımcısı Alımı 2016

EPDK Uzman 35 Yardımcısı Alımı 2016 İş Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu yapmış olduğu duyuru neticesinde 15 Şubat 2016 – 26 Şubat 2016 tarihleri arasında Enerji Uzman Yardımcılığı giriş sınavı yapacağını duyurmuştur. Sınav sonuçlarına göre kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 35 uzman yardımcısı alımı yapılacağı bildirilmiştir. Uzman yardımcılığı sınavına girmek için adaylardan KPSS şartı aranmaktadır. Bunun ile birlikte 1 Ocak 2016 tarihi ile birlikte 35 yaşını doldurmamış olmak koşulu da sınava girmek isteyen adaylar için belirtilmiştir. Giriş sınavına başvurular ise 21 Aralık 2015 – 5 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Başvuru yapmadan önce giriş sınavı ve uzman yardımcısı nitelikleri gibi koşulları dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Böylece başvuru neticeniz daha olumlu olabilir.

EPDK-UZMAN-YARDIMCISI-ALIMI-2016

SINAVA GİRİŞ KOŞULLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı genel şartları taşımak,

b) Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü (01.01.2016 tarihi) itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

c) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış, (A) grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS), VI ncı maddede belirtilen puan türlerinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere, öğrenim dalları itibariye yapılacak sıralamada, öğrenim dallarına ayrılan kontenjanın 4 (dört) katı aday içerisine girmek (Öğrenim dalları itibariyle giriş sınavına katılma hakkını elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü giriş sınavına çağrılacaktır),

d) En az dört yıl süreli eğitim veren ve VI. maddede belirtilen fakülte veya bölümlerden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış okullardan mezun olmak giri şartlardır.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Giriş sınavına katılabilmek için isteklilerin, gerekli belgelerle birlikte en geç 5 Ocak 2016 Salı günü mesai saati bitimine (saat 18:00) kadar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:51/C Yüzüncüyıl-ANKARA) adresine şahsen veya en geç bu tarihte Kuruma ulaşacak şekilde posta ile başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

SINAV İÇİN İSTENEN BELGELER

Giriş Sınavına katılmak isteyen adaylar, Kurumdan veya Kurumun http://www.epdk.gov.tr internet adresinden temin edecekleri Sınav Başvuru Formunu doldurarak aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir:

a) Diploma ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı ya da noter veya mezun olunan okul tarafından onaylanmış örneği,

b) Üç adet vesikalık fotoğraf,

c) (A) grubu kadrolar için 05/06 Temmuz 2014 veya 04/05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan KPSS sonuç belgesi,

d) T.C. Kimlik Numarası beyanı (Başvuru formundaki ilgili bölüme yazılacaktır).

Yukarıda sayılan belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine (saat 18:00) kadar Kuruma teslim edilmesi şarttır. Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Kurum tarafından da onaylanabilir.

Hangi bölüm mezunlarından kaç adayın sınav için çağrılacağı gibi kontenjan bilgileri ile birlikte sınav hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için ilanın tam metnini okuyabilirsiniz.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Trakya Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı 2016 başlıklı makalemizde Ocak 2016 Hemşire Alan Üniversiteler, Trakya Üniversitesi Akademik İş İlanları 2016 ve Trakya Üniversitesi Büro Görevlisi Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.