İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Facebook’tan Para Kazanma Yolları 2016

Facebook’tan Para Kazanma Yolları

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ülkemizde internet kullanımının son derece yaygın bir hale gelmesinin ardından artık bir çok insan gelir kaynağı olarak interneti kullanmayı başlamıştır. Özellikle sosyal medyadan da para kazanmanın çok zor olmadığı düşünülürse insanların para kazanmasına yönelik internet üzerinden birçok çeşitli sektörler oluşmuştur. Bu yazımızda bu sektörler arasından facebook üzerinden para kazanma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

FACEBOOK-PARA-KAZANMA-YOLLARI-2016

Öncelikli olarak çok sayıda arkadaşa ve takipçiye sahip olan güvenilir profiller üzerinden ek gelir elde etmeniz mümkündür. Peki nasıl takipçi sayımı arttırabilirim diyorsanız bunun için profilinizden ilginç bilgiler, güncel konular, doğru tespitler gibi paylaşımlar yaparak kitlenizi genişletebilirsiniz. Geniş bir kitleye ulaştıktan sonra profilinize reklam alarak yani çeşitli yerlerin sitelerini ya da ürünlerini tanıtarak bireysel olarak para kazanmanız mümkündür.

Bunun yanı sıra Facebook sayfalarından para kazanmak da en çok tercih edilen gelir kaynaklarındandır. Yüz binlerce ya da milyonlarca takipçiye sahip olan sayfalara reklam almak günümüzde çok popülerdir. Hatta milyonlarca takipçisi olan sayfaların 20.000 TL ile 50.000 TL arasında satıldığı da bilinmektedir. Facebook sayfalarında yüksek sayıda takipçiye ulaşmak için ise çok sayıda yol izlenebilir.

Facebook’a reklam vererek sayfanızı tanıtıp sayfanıza uygun kategoride insanların sayfanızı beğenebilirsiniz. Bunun için ise günlük, haftalık, aylık ya da istediğiniz zaman periyodları arasında reklam ödemesi yaparak sayfanızın Facebook tarafından tanıtılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer popüler siteleriniz varsa bu sitelerinize sayfanızı koyabilir ya da hiti yüksek olan sitelerden reklam alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Yerlerde İş İlanları Yapılacak İşler başlıklı makalemizde Tatil Beldelerinde Yapılacak İşler, Yazın Çalışacak İş Arıyorum ve Yazın Otelde Çalışmak 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. fatma şahin dedi ki:

  faceden nasıl para kazanabılırım ıkı hesabım var 4bın uyesı var buralarda reklam atabılır gruplara tanıtım reklamları atabılırım bunu nasıl yaparak para kazanabılırım bılgılndırırmısınız nereye basvuracagız evde yapılan işlerede razıyım acıl işe ihtıyacım var

  1. Erdogan dedi ki:

   Fatma hanim- bana email yolu ile iletisime gecerseniz; bu konu ile ilgili olarak gorusebiliriz.

 2. Jinsal dedi ki:

  Ben evde yemek yapip satmak istiyorum, berlinde yasiyorum…