İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Gümrük Bakanlığı 3 Bin Ek Memur Ataması Başvuruları 2015

Gümrük Bakanlığı 3 Bin Ek Atama Başvuruları Ne Zaman

Merhaba Sayın okurlarımız 29 Ocak 2015 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Perakende kanununa göre Gümrük Bakanlığına toplamda 3 Bin Ek Atama İzni Verildiği açıklandı. Gerçekten memur adayları için çok sevindirici bir haber  oldu diyebiliriz. Ayrıntılara girecek olursak 6585 sayılı Perakende Ticaret Kanunu  29 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlandığını sizlere daha önce de söylemiştik. Başvuru Tarihleri henüz açıklanmadı. Açıklanır açıklanmaz bu konuda da hemen ilan gireceğiz.
Gümrük bakanlığı 3 bin ek memur alımı

Hepinizin bildiği üzere 2015 yılında 36 bin Memur Ataması olacağı bildirilmişti. Tabiki bu bildiri Bütçe Kanunu tarafından belirlendi.  Ancak bazı kamu kurumlarına bu kadarlık memur ataması yetmediğinden dolayı kurumlar kendi bünyelerinde yeni memur atamaları yapmaktadır.

Buna bağlı olarak ilk ek atama kadrosu Gümrük ve Ticaret Bakanlığına verildi. Toplamda 3000 Memur Ataması yapacak olan bakanlık yine memur adaylarına umut olmaya devam ediyor.29 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede açıklanan Kanunun 24. maddesinde göre, “Gümrük ve Ticaret Bakanlığına, toplamda 3 bin adet atama izni verilmiştir” denildi. Peki hangi pozisyonlarda atama yapılacak bu konuda sizlere bilgi verelim.

Bakanlık için yeni 3 bin ek memur ataması kadroları  ise bu şekildedir.Bu tabloya göre Bakanlık 2015 yılı için  muayene memuru, muhafaza memuru, memur ve Gümrük ve Ticaret uzman yardımcısı alacaktır. Sizlerde başvuru yapmak için geç kalmayın. Başvurular Kısa Sürede başlayacaktır. Başvuru Tarihleri henüz belli değil.

Bir önceki yazımız olan KPSS 2015/1 Başvuru Tarihi Belli Oldu başlıklı makalemizde KPSS 2015 Ek Yerleştirme Tarihleri, KPSS Ek Yerleştirmeler Ne Zaman 2015 ve KPSS Memurluk Ek Yerleştirme Tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.