İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

KGM İşçi Alımı 2016 Yılı İş İlanları

Karayolları Genel Müdürlüğü 2016 Yılı İşçi Alımı İş Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru neticesinde düz işçi pozisyonu için 18 engelli işçi alımı yapılacağı bildirilmiştir. Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan bölgelere alım yapılacaktır. Alım yapılacak olan bölgeler ise; Adana, Hatay, Mersin, Elazığ illeri olarak açıklanmıştır. Bunun ile birlikte bu illere bağlı olan iş yerlerinde engelli işçiler istihdam edilecektir.

KGM-IS-ILANLARI-2016

Adayların merak ettiği en büyük konulardan biri ise ilana başvurmak için aranan öğrenim durumu koşuludur. Lise ve dengi okullardan mezun olmak bu ilana başvurmak için yeterli bir öğrenim durumu kriteridir. Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinde talebimiz Açık İş İlanlarında 7 Mart 2016 tarihinde ilan edilecek ve 10 gün ilanda kalacaktır. Talebimiz ilan edildikten sonra ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylar, başvurularını Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine yapacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken hususlar KGM web sitesinde yayınlanacaktır.

KGM Engelli İşçi Alımı Başvuru Kriterleri

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2) 18 yaşını tamamlamış olmak,

3) Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğu sağlık kurulu raporu ile durumlarını belgelendirmek,

4) EKPSS sınavına girmiş olmak şartları aranır.

5) Münhal kadro için durumu uygun olan adayların, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

6) Belirtilen İl ve İlçelerinde ikamet edenler müracaat edebilecektir.

7) Mülakat sınav tarihi ve yeri bilahare adaylara duyurulacaktır.

8) İşe alınanlar 79,03 TL. çıplak yevmiye ile işe başlatılacaktır.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Karaca İnşaat Personel ve İşçi Alımı 2016 başlıklı makalemizde 2016 Yılı İnşaat İşçisi Alımı Yapan Firmalar, Karaca İnşaat İş İlanları 2016 ve Karaca İnşaat Şantiye Şefi Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.