İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

KPSS 2016 Lisans En Düşük En Yüksek Memur Atama Puanı

2016 Yılı Lisanstan En Düşük ve En Yüksek Memur Atama Puanları

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bu yıl KPSS sınavına girmiş olanların merakla beklemiş olduğu 22 Mayıs – 29 Mayıs tarihleri arasında yapılan sınavın sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanması ile birlikte memur olmak isteyen lisans mezunu memur adaylarının en çok merak ettiği konu ise en düşük ve en yüksek memur atama puanları hususudur. Bunun ile birlikte ÖSYM tarafından adayların başvuru yapabileceği kurum, pozisyon ve en düşük ile en yüksek yani taban ve tavan puanlarının yer aldığı lisans puan listesi de duyuruldu.

2016-KPSS-LISANS-SINAV-SONUCLARI

İKİ SORU İPTAL EDİLDİ

KPSS sonucundan alınan puanını kontrol etmek isteyen adaylar ise ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan www.osym.gov.tr adresinden buradan puanlarını TC kimlik numaralarını ya da YU numaralarını şifre ile birlikte girerek puanlarını öğrenebilirler. Ayrıca KPSS’de iki sorunun da iptal edildiği duyuruldu. İptal edilen sorulara yönelik ÖSYM tarafından şöyle bir açıklama yapıldı:

“2016-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri’ne ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup ÖSYM Yönetim Kurulu kararının uygulanmasına teminen; Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçında yer alan 63. sorunun ve Genel Yetenek Türkçe Testindeki 11. sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. İptal edilmiş olan sorular, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.”

ÖSYM’nin sitesinin ise sonuçların ardından bir hayli yavaşladığı görünüyor. 2016/1 KPSS yerleştirme sonuçlarına göre ise 10 bin 164 kadroya yerleştirilme yapıldı. Ayrıca toplamda 10 kadronun boş kaldığı açıklandı. ÖSYM tarafından açıklanan yerleştirme sonucu ile birlikte durumunuzu öğrenmeniz mümkündür.

Sonuçların açıklanması ile birlikte sonuçlarını öğrenen adaylar ise aldıkları puanlar ile atanıp atanamayacağını değerlendirmeye başlandı. ÖSYM tarafından yayınlanan Yerleştirme Sonuçlarına Göre En Büyük ve En Küçük Puanlar (Lisans) kılavuzuna ise BURADAN ulaşabilirsiniz.

KPSS-2016/1: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme Sonuçlarını ise BURADAN kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PMYO 2016 Yılı 2500 Öğrenci Alımı Başvuru Şartları başlıklı makalemizde 2016 PMYO Başvuru Ne Zaman, PMYO 2016 Yılı Başvuru Sonuçları ve Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.