Mankenlik Modellik Yaparak Para Kazanmak

Modellik Yaparak Para Kazanın

Merhaba Sayın Okurlarımız. İnternet çağının bu denli geliştiği dönemde artık modellik yapmak da eskisine göre daha kolay bir meslek haline gelmiştir. Fotoğraflarınızı, vücut ve boy ölçülerinizi çok rahat bir şekilde cast ve model ajanslarına ileterek modellik teklifi alabilirsiniz. Aynı zamanda ajanslara kendiniz giderek kaydolabilirsiniz ve keşfedildiğiniz taktirde ise iş teklifleri alabilirsiniz. Yabancı ülkelerde modellik yapmak ülkemize göre her ne kadar kolay olsa da ülkemizde de son dönemde modellik işini meslek olarak benimseyenlerin sayısının oldukça arttığı görülmektedir.

Erkek modeller için boy uzunluğu ve fit vücuda sahip olmak bu mesleğin en önemli özelliklerinden biri olarak bilinmektedir. Sarışınlar, beyaz tenliler ve esmer olanlar olmak üzere ten renklerine göre de defilelerde yer alma şansı değişmektedir. Bayanlar için de hemen hemen aynı şeyler geçerlidir. Fakat bayanlarda da boy uzunluğu önemlidir. Genellikle bayan mankenlere bakılacak olursa boyu ve özellikle bacak boyu uzun olanların defilelerde manken olarak tercih edildiği görülmektedir.

Modelliğin bir diğer esası ise boy ve kilo uyumudur. Vücudun fit olması ve boy ile kilo endeksinin mankenlik için ideal olması gibi şeyler en önemli etkenlerden biri olarak bilinmektedir. Türklerin yurt dışında daha kolay modellik yapabildikleri bilinmektedir. Çünkü esmer tenli ve uzun boylu olmak gibi şeyler diğer ülkelerde modellik açısından çok önemli olan kilit noktalardan biridir. Özellikle Çin, Japonya gibi ülkelerde esmer manken arayışının fazla olduğu görülüyor.

Mankenlik ve Modellik Yapmanın Avantajları

Ülkemizde mankenlik ya da modellik yapan bir çok kişinin zamanla televizyon dünyasına geçiş yaparak oyuncu, şarkıcı, sporcu gibi kimliklerde görüldüğü bilinen bir gerçektir. Ününüzü arttırarak gelirinizi arttırmak ile birlikte herkes tarafından tanınan bir model olma imkanına da sahipsiniz. Ancak bunun için mankenlik için gerekli olan tüm özelliklerin yanı sıra oyunculuk gibi belli alanlarda yetenekli olmak da önemlidir.

EL MANKENLİĞİ YAPARAK PARA KAZANMAK

Bayanlara yönelik olan bir meslek olan el mankenliği, eli güzel bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Genellikle kozmetik ürünleri satan firmalar, takı firmaları, saat firmaları gibi yerler birçok alanda el mankenlerine ihtiyaç duymaktadır. Örnek vermek gerekir ise bir oje firmasının oje tanıtımı için el mankenliği yapabilirsiniz.

El mankenliği için ellerinizin biçimli ve zarif olması çok önemlidir. Bu iş için küçük ve zarif elli bayanlar tercih edilmektedir. Elinizde leke, büyük ben gibi şeylerin olmaması da önemlidir. Ayrıca kataloglarda, reklamlarda yer alma imkanını da yakalayabilirsiniz. Yalnızca televizyonda oynanan reklamlara bakılacak olursa sadece elin göründüğü bir çok reklam bulunmaktadır.

AYAK MANKENLİĞİ YAPARAK PARA KAZANIN

Benzer konular:

Bilindiği üzere sadece el modelliği değil, ayak modelliği de günümüzde çok aktif ve popüler bir meslek haline gelmiştir. Aynı şekilde güzel ve zarif ayaklara sahip olan bayanlar tarafından tercih edilen mesleklerdendir. Ayak mankenleri genellikle ayakkabı firmalarının tanıtımlarında ya da kozmetik ürünleri tanıtımında yer almaktadır. Katalog çekimlerinde ya da reklam filmlerinde görev alarak para kazanmaktadırlar.

SAÇ MANKENLİĞİ YAPARAK PARA KAZANMA

El ve ayak mankenliğinin ardından saç mankenliği de son dönemde kızların yapmak istediği meslekler arasındadır. Özellikle şampuan, saç bakımı kremi, kuaför ürünleri ve hatta kuaför gibi şeylerin tanıtımında saç mankenliği her zaman tercih edilmektedir. Dolgun ve sağlıklı saçlara sahip olan insanlar bu meslek için uygun görülmektedir. Özellikle uzun saçlı ve koyu renkli saça sahip olan insanlar bu grup arasındadır.

Genellikle bayanların ilgi duymuş olduğu saç boyası kataloglarına bakılacak olursa çeşit çeşit saç modellerinin bu boya reklamlarında yer aldıkları görülmektedir. Ayrıca günümüzde bir çok ünlü insan da şampuan, saç bakım kremi gibi ürün reklamlarında da boy göstermektedir.

FUAR HOSTESLİĞİ YAPARAK PARA KAZANMAK

Günümüzde bir çok ürün hakkında fuarlar düzenlenmektedir. Genellikle araba fuarlarında fuar hosteslerine olan ilgi çok fazladır. Güzel bir arabanın başında ise güzel bir modelin durması tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda firma açtığı fuarlarda stantların başında durması için de bayan modelleri tercih etmektedir.

Fuar hostesliği genellikle geçici işler arasında yer almaktadır. Yaklaşık 3 ya da 4 saat stantlarda ya da fuarlarda yer alarak günlük verilen işe ve bulunulan süreye göre 150 TL – 200 TL arasında gelir elde etmeniz mümkündür.

İnsanların aklında genellikle kimler modellik yapabilir gibi bir soru kalmaktadır. Modellik yapmak için öncelikle hangi modellik için uygun olduğunuzu bulmanız gerekmektedir. Örneğin; el modeli, ayak modeli ya da saç modeli olmak için yeterli kriterler manken olmanızı sağlayacak kriterler ile aynı değildir. Dolayısıyla her modellik türü için farklı kriterler aranmaktadır. Bu doğrultuda genellikle modellik ve cast ajansları uygun olan kişileri seçmektedir.

Bir önceki yazımız olan Seyahat Acentası Bilet Satış Ofisi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumları Görüntüle (23)

 • Merhaba şenay ben boyum 1.53 kilo:48 el,ayak ve saç modelliği yapabilirim saçlarim uzundur.

 • Merhaba istanbulda oturuyorum ayakkabı yada ayakkabı modelliği yapabilirim yeriniz izmirde nasıl olacak

 • 19 yaşındayım Ellerim küçük ve zariftir el mankenliği yapabilirim.

  • Merhaba , Tuğba Hn.
   İzmir de fotoğraf ve video çekimleri yapan bir firmayız. Ayakkabı ve tekstil ürünlerin çekimleri için model arayışımız vardır. Konu ile ilgilerinirseniz.

 • sadece el mankenligi kategorisinde yer almak istiyorum öbür kategoriler ile ilgim yoktur

 • fuar hostesliği yapabilirim. ihtiyaç olduğunda yazın lütfen. istanbul avrupa yakası.

 • Boyum 1.63 kilom 47 izmirliyim 20 yaşındayım daha önce büyük ajanslardan reklam teklifi aldım benimle iletişime geçerseniz çok sevinirm

  • Merhaba , Deren Hn.
   İzmir de fotoğraf ve video çekimleri yapan bir firmayız. Ayakkabı ve tekstil ürünlerin çekimleri için model arayışımız vardır. Konu ile ilgilerinirseniz.

 • boyum 1,76 kilom 70-75 arası boyum uzun olduğu için kilo mu belli etmiyorum sadece kapalıyım sorun olur mu iletişime geçerseniz sevinirim izmir

 • Saçlarım baya uzun saç mankenliği yapabilirim. El ve ayak mankenliğide olur. Boy:170 kilo 65
  İletişime geçerseniz sevinirim

 • Evde yazarak para kazanın. Yeni web site projelerine hem Yazar hem de ortak arıyoruz. Sizinde kendinize ait işiniz olsun istiyorsanız buyurun
  Başvuru için
  muco91krnz@gmail.com

1 2 3
Benzer konular:
Benzer Konular

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız.

Detaylı Bilgi