İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Alımı 2016

Merkezi Finans ve İhale Birimi Uzman Personel Alımı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’na bağlı olan Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından duyurulan açıklama doğrultusunda kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere ilanda belirtilen mühendislikler ve lisans bölümleri mezunları arasından 20 uzman personel alımı yapılacağı bildirilmiştir. Başvurular ise 27 Eylül 2016 – 27 Ekim 2016 tarihleri aralığında yapılacaktır. Başvuruların ardından yapılacak olan giriş sınavı ise 14 Kasım 2016 – 25 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

merkezi-finans-ve-ihale-birimi-personel-alimi

BAŞVURU KOŞULLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenir),

c) En az dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

d) T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 2015-2016 yıllarında gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizce dilinden en az 80 (seksen) puan almak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen uluslararası geçerliliği olan bir belgeye sahip olmak (Uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarının eşdeğerlilik tabloları için: www.yok.gov.tr),

e) T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) birinden, “KPSSP 5” puan türünde en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, alanlar için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir).

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER

a) KPSS Sonuç Belgesi,

b) YDS Sonuç Belgesi veya buna denkliği kabul edilen, uluslararası geçerliliği olan bir belge,

c) Yükseköğrenim diploması veya çıkış belgesi,

d) Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

e) Nüfus cüzdanı fotokopisi.

f) A4 boyutunu geçmeyecek kendi el yazısı ile hazırlanmış Türkçe özgeçmiş.

Giriş sınavı sadece “sözlü sınav” olmak üzere tek aşamalı olarak yapılacaktır. Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre başvuran adaylardan, en yüksek puana sahip olandan başlanarak bölümler için belirlenen kontenjanın dört katı aday (son sıradaki adaya eşit puan alanlar dahil olmak üzere) sözlü sınava çağrılacaktır.

Başvurusu kabul edilip giriş sınavına çağrılacak adayların listesi Birimin internet adresinde (http://www.cfcu.gov.tr) ve ilan panosunda duyurulacak olup adaylara e-posta yoluyla da bilgilendirme yapılacaktır. İlan hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için ilanın tam metnine bir göz atabilirsiniz.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Adli Tıp Kurumu 135 Personel Alımı 2016 başlıklı makalemizde Adli Tıp Kurumu İş İlanları 2017, Adli Tıp Kurumu Mühendis Maaşları 2016 ve Adli Tıp Kurumu Ne İş Yapar? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.