İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Veteriner Hekim Maaşları 2019

Yaşadığımız dünyada sadece insanların değil, hayvanların da sağlık hizmetlerine ihtiyacı olduğu tartışmasız bir gerçektir. Öncelikli olarak her zaman insanlara önem gösterilse de zaman içerisinde hayvanların da sağlığına önem gösterilmeye başlanmış ve bu durum hayvanların sağlık sektörünün oluşmasına ve hatta veterinerlik mesleğinin günümüze gelmesine kadar ilerlemiştir.

Bu yüzden özellikle evlerinde hayvan besleyenler, hayvanlara karşı hassas ve duyarlı insanlar, sokakta ya da yaşadığı yerde yaralı hayvan görüp tedavi ettirmek isteyenler, halk arasında hayvan doktoru diye de tabir edilebilecek veterinerlere gitmektedirler. Veterinerler ise aldıkları eğitim doğrultusunda hayvanlara ilk müdahaleyi yaparak ardından tedavi uygulamaktadır. Sadece acil vakalar için değil, hayvanların rutin kontrolleri, aşıları gibi işlemler için de veterinerlere gidilmektedir.

Veterinerlerin maşları çalıştıkları yerlere göre değişmektedir. Kamu kurumlarında ya da özel kurumlarda veteriner olanların yanı sıra kendi kliniğini açan veterinerlerin de sayısı oldukça fazladır. Genellikle büyük illerde ya da hayvan tarımcılığının yaygın olduğu bölgelerde veterinerler kendi kliniklerini açmayı tercih etmektedirler. Özellikle İstanbul ve İzmir gibi illerde evde kendi hayvanını besleyen çok sayıda insan olduğu için kliniklere giden insan sayısı da oldukça fazladır.

Veteriner Maaşları Ne Kadar Oldu?

Veterinerlerin ne kadar kazandığı merak konusu olduğu zaman genellikle ilk akla veteriner hekim maaşları gelmektedir. Veteriner hekimlerin kazançları görev yaptıkları bölgelere göre değişmektedir. Bu doğrultuda 7 bölge olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden 7. bölgede görev yapmaya başlayan yeni bir veteriner hekimi yaklaşık 5500 TL maaş alırken 1. bölgede görev yapan veteriner hekimler 4500 TL maaş almaktadır. Bölge seviyesi arttıkça maaşlar da o doğrultuda yükseklik göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Zara'da Çalışmak: Maaşları, Şartları ve Diğer Tüm Detaylar başlıklı makalemizde Zara 2017 Yılı İş İlanları, Zara Kasiyer Maaşları 2017 ve Zara Mağaza Müdürü Maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mesleğimize Sahip Çıkalım dedi ki:

    Lütfen yazınızdaki veteriner kelimelerinin sonuna “hekim” unvanını getirerek yazınız. Zira bizim diplomalarımızda veteriner değil “VETERİNER HEKİM” yazmaktadır..