İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Volkswagen Manisa Alımları, İş İlanları ve Başvuru

Alman otomotiv devi Volkswagen, Türkiye’de son 22 yılın bu alandaki en büyük yatırımını gerçekleştirdi ve Manisa’da şirket kurdu. Manisa Ticaret Sicili Müdürlüğü’nün ilanında yer alan bilgilere göre Volkswagen’in kurmuş olduğu şirketin merkezi bu şehirde yer alan Yunusemre ilçesindeki Keçiliköy Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi’nde olacak. Birkaç yıl içinde Volkswagen’in üretime başlayabilmek için aynı bölgede fabrika kurması ve bu fabrikayı da en kısa süre içerisinde hizmete hazır hale getirmesi bekleniyor. Kurulacak olan bu fabrika sayesinde hem Manisa’dan hem de Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden binlerce insan burada çalışma şansı bulabilecek ve çok güçlü bir istihdam alanı daha doğmuş olacak.

Volkswagen Türkiye’nin Manisa Fabrikasına İşe Nasıl Girilir?

Yıllık 400 bin araç üretim kapasitesine sahip olması planlanan Manisa’daki fabrikanın 2020 yılında inşa edilmeye başlanması, 2022 senesinde ise üretime başlaması bekleniyor. Dolayısıyla Volkswagen Türkiye’nin Manisa’da yer alan fabrikası için işe alım şartları, adaylarda aranan özellikler gibi konularda henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Bu bilgilerin ilerleyen dönemlerde ilanlar aracılığıyla yayımlanması bekleniyor.

943,5 milyon lira sermayeyle kurulan bu fabrikada istihdam edilmesi beklenen bazı pozisyonlar şu şekilde:

 • Makina mühendisi
 • Bilgisayar mühendisi
 • Endüstri mühendisi
 • Ar-Ge faaliyetlerinde görev alacak personel
 • Bakım onarım personeli
 • İthalat ve ihracat uzmanları
 • Üretim şefi
 • Üretim müdürü
 • Üretim işçisi
 • Tasarım ve konsept mühendisi

Şirketin ve fabrikanın faaliyete başlamasıyla birlikte yukarıda sıralanan pozisyonlara ek olarak yeni istihdam alanları da ortaya çıkabilir.

 • Volkswagen Türkiye’nin Manisa’daki fabrikada ve şirkette istihdam edeceği personellerde arayacağı en önemli kriter şüphesiz ki “yetkinlik” olacak. Alanında yetkin olan, işinde kendini geliştirmiş ve sektördeki diğer meslektaşlarından ayrılan önemli özelliklere sahip personeller, işe alımlarda her zaman daha avantajlı olacaktır.
 • Sektörde belirli bir tecrübe yaşamış, deneyim sahibi adaylar işe daha kolay adapte olacakları için alımlarda bir adım önde olurlar.
 • Ayrıca satış, ithalat ve ihracat, halkla ilişkiler, araştırma ve geliştirme gibi alanlarda yer alacak personellerin yabancı dil bilmesi de önemli bir avantajdır.
 • Orta ve üst düzey pozisyonlarda mezun olunan bölüm, eğitim seviyesi gibi detaylar da başvuru değerlendirme aşamasında dikkat edilen konular arasındadır.

Volkswagen Türkiye İş İlanlarına Nereden Ulaşılır?

İlk etapta 5.000-10.000 personele istihdam yaratması beklenen Manisa’daki Volkswagen Türkiye şirketinin faaliyete başlamasıyla birlikte ilanlar da teker teker yayımlanmaya başlayacaktır. 2020’de inşaatına başlanacak olan fabrikanın 2022’de üretime başlayacağı düşünüldüğünde iş ilanlarının en erken 2021’de yayımlanmaya başlayacağını söylemek pek de yanlış olmaz.

İlanların kariyer sitelerinde, LinkedIn gibi iş ağlarında yayımlanması, işçi pozisyonundaki alımlar için fabrika ya da şirket binaları aracılığıyla da başvuruların kabul edilmesi bekleniyor.

Yatırım Milyarları Bulacak

943 milyon liralık yatırımla kurulan Volkswagen Türkiye şirketi için Alman otomotiv devinin yapacağı yatırımın ilerleyen dönemlerde 1 milyar Euro seviyesine geleceği, yani 7 milyar liraya yaklaşacağı belirtiliyor. Fabrikada Skoda, Superb, Seat ve VW Passat gibi modellerin üretileceği, üretilen bu araçların Ortadoğu başta olmak üzere çeşitli bölgelere satılacağı da paylaşılan bilgiler arasında. Bu sayede Volkswagen’in Türkiye’deki otomotiv yatırımı sadece istihdama destek olup işsizliğin azalmasına yardımcı olmayacak aynı zamanda ihracata da önemli bir katkı sağlayarak ülkeye döviz girişini artıracaktır.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yurt Dışı İnşaat İş İlanları - Yurt Dışındaki Türk İnşaat Firmaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Kerim dedi ki:

  Efendim benimde işe ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim