İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

YKS 2018 Sınavı Ne Zaman Kaç Gün Kaldı?

Türkiye’de eğitim sisteminde yaşanan sürekli değişikler zaman zaman öğrencilerin kafasını da karıştırmaktadır. Önceden öğrenciler üniversiteye geçiş sınavı kapsamı altında önce 2017 yılına kadar YGS ve sonra da LYS olmak üzere iki sınava giriyorlardı ve bu sınavların ikisinin birleşimindeki ortalamaları alınacak öğrencilerin üniversitelere girmek için yeterli puanları hesaplanıyordu. Hesaplamalar doğrultusunda da öğrenciler tercih yaparak puan ve sıralamalarına göre üniversitelere başlayabiliyorlardı.

Ancak bu yıl eğitim sisteminde yapılan en büyük değişikliklerden biri de bu iki sınavın kalkıp yerine kısa adıyla YKS olarak bilinen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’dır. Bu sınav iki oturum halinde gerçekleşecektir. Birinci oturumda adayların temel yeterlilik düzeyini ölçecek olan sözel ve sayısal beceri testi olacaktır. İkinci oturumda ise lise müfredatı bilgisinin esas alınacağı testler yer alacaktır.

Artık öğrenciler de 2018 YKS sınavı ne zaman hangi tarihte yapılacağı gibi soruların cevabını merak etmektedir. Çünkü 2018 YKS sınavı bu yıl ilk defa uygulanacak ve öğrenciler de bu yüzden sınavın içeriğini başta olmak üzere sınavın tarihini de çok merak ediyor.

ÖSYM tarafından yakın zamanda yapılan açıklamaya göre sınav başvurularının 2018 yılının Mart ayında gerçekleşebileceği bildirildi. Buna ek olarak ise sınav tarihinin 23 Haziran ya da 24 Haziran olarak düşünüldüğü ve Kurban Bayramından sonra yapılacağı belirtildi. Bu yüzden eğer muhtemel sınav tarihine yani YKS 2018 Kaç Gün Kaldı sorusunun yanıtını aşağıdaki geri sayımı takip ederek öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Polislikten Komiser Yardımcılığına Geçiş Şartları başlıklı makalemizde Komiser Yardımcılığı 2017 Sınavı Ne Zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.