İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

2015 Yılı Askeri Kurumlara KPSS İle Atama Nasıl Olacak

Askeri Kurumlara KPSS Atama Yönetmeliği Değişti

Merhaba Sayın Okurlarımız. Ülkemizde Kamu Personeli Seçme Sınavı ile bir çok devlet kurumu bünyesine yeni memur ve personeller almaktadır. Devlet kurumlarına ek olarak askeri kurumlar da bildiğiniz üzere sivil memur alımını karşılamak için KPSS puanı ile memur ve personel çalıştırmaktadır. Ancak yapılan yeni yönetmelik ile Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, kapsam dışında tutularak yeni bir atama yönetmeliği hazırlandı. Bu yönetmelik bundan önce mağdur olan bir çok kişinin önünü açmaya yetmektedir.Milli Savunma Bakanlığı yapmış olduğu yeni düzenleme ile askeri kurumlara sivil memur alımında bir değişikliğe gitti. Peki ama bu değişiklik nasıl ? Kimler başvuru yapacak ? Alımlar Nasıl Olacak ? Tüm detayları aktaralım.

Askeri Kurumlara Atama

1- Askeri Kurumlara sivil memur alımı ilanlarına KPSS’ye giren tüm adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca bu adaylar 3 sınava birden değil sadece birisine tabii tutulacak. Ya Mesleki Yeterlilik Sınavına,ya sözlü sınava ya da yazılı sınava.

2- Mesleki yeterlik sınavı neticesinde atama yapılacak olan kadroya bu kadro sayısının 20 katından fazlası çağrılmayacak. Ayrıca sadece mülakat sınavı yapılırsa çağrılacak olan aday sayısı  6 katından fazla olmayacak.

3- Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belgesi olanlar da atamalarda bir adım önde olacaktır. Bu adaylar belge ile başvuruları durumunda almış oldukları merkezi sınav puanına %10 ek puan eklenecek.

4- Askeri kurumlar alacağı personelin unvanlarına istediği şartları koyamayacak. Yalnızca ilana çıkılan kadroların nitelikleriyle sınırlı kalmakla beraber duyuruda belirtilen diploma ve sertifika suretleri gibi diğer belgeler istenecektir.

5- Mesleki yeterlik yazılı sınavı veya mülakata girenlerin 100 üzerinden 70 puan almaları durumunda başarılı olduğu göz önünde bulundurulacak.

6- Sınavlarda başarılı olanlar  hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.

Kaynak:Editör
iş ilanı

 

Bir önceki yazımız olan Kendi İşini Yapan Emekli Artık Daha Az Ödeyecek başlıklı makalemizde Çalışan Emeklinin Kesintisi Düşüyor, Emeklilerin Maaş Kesintileri Düşürülüyor ve Kendi İşini Yapan Emeklilerin Kesintileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.