İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

3D Yazıcı İle Para Kazanma Fikirleri

3D yazıcıların ne olduğunu tanımlamak gerekirse, çeşitli tasarım programlarından faydalanılarak bilgisayar ortamındaki model ve 3 boyutlu çizimleri, plastik, reçine, metal gibi malzemeleri ergiterek gerçek nesnelere dönüştüren bir makinadır. 3D baskı makinaları ile dijital ortamda modellediğiniz pek çok nesneyi belli sınırlar içerisinde ortaya koyabilirsiniz. Günümüzde 3D yazıcılar ile üretim alabildiğine geniş ve sonsuz ki minik bir objeden tutun da, hediyelik eşya, medikal, otomotiv, hava sanayi, savunma sanayi, mimarlık, uzay teknolojileri gibi pek çok sektörde kullanılabileceği ispatlanmış durumdadır. Sizlerde 3D yazıcı teknolojisinden yararlanıp ister hobi amaçlı ister gelir getirebilecek bazı tasarımlar yaparak bu dünyaya adım atabilirsiniz. Ufkunuz ne kadar genişse bu teknolojiyi kullanarak yapabileceklerinizin boyutu da o kadar geniş. Peki  3D yazıcı nasıl çalışır? 3D yazıcı ile nasıl para kazanılır? 3D yazıcı ile  para kazanma fikirleri neler? Detaylar içeriğimizin devamında…

3D Yazıcı Nasıl Çalışır?

Dijital ortamda tasarımı yapılan objeyi, makinanızın türüne ve özelliklerine göre değişken şekilde, bir tabla üzerine nozzledan erimiş malzemeyi her bir milimetresini bir nevi katman katman çizerek veya lazer yardımı ile malzemeyi nokta nokta eritip oluşturmanızı sağlar. Kullanımı kolay ve her eve alınabilecek filament kullanılan 3D yazıcılardan en basit olan çeşidi objenin her bir detayını temelinden başlayarak adeta inşaat örer gibi X, Y, Z koordinatlarında hareket ederek tabla üzerinde oluşturma mantığı ile çalışmaktadır.

3D Yazıcı Fiyatları Nasıl?

Kullanım alanlarına göre oldukça değişken olan 3D yazıcı fiyatları, ev tipi kullanımda baskı kalitesine, boyutlarına, baskı hızlarına göre oldukça uygun fiyatlardan yüksek fiyatlara kadar çıkabiliyor. Ancak yapılabilecek işlerin uçsuz bucaksız olduğunu düşünürsek bütçenize uygun herhangi bir 3D yazıcıda işinizi görebilecektir. Türkiye’de de oldukça kaliteli 3D yazıcılar üretilmeye başlandığından beri fiyatlar oldukça uygun diyebiliriz. Başlangıç olarak 2000 TL civarlarına bile bulabileceğiniz ev tipi 3D yazıcılar 50000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Çin’den parçalarını getirtip kendi 3D yazıcınızı yapabilme olanağı bile var. İnternet ortamında biraz araştırmayla üst düzey 3D yazıcınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı 3D Yazıcı Marka ve Fiyatları

 • Creality Ender: 2000 TL – 10000 TL
 • Zaxe: 5000TL – 50000 TL
 • Ultimaker: 10000 TL – 40000 TL
 • BenMaker: 10000 TL – 40000 TL
 • Alya: 10000 TL

3D Yazıcı ile Para Kazanma Fikirleri

3D yazıcı ile üretebileceğiniz ürün fikirlerinden bahsedersek aslında mevzu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış, hiçbir sınırı olmayan bir sektör. Çikolata bile basabilen 3D yazıcılar mevcutken bizim size sunacağımız örnekler bunlardan sadece birkaçı olabilir. Detaylı bir araştırma ile uçsuz bucaksız 3D yazıcı ile para kazanma fikirleri elde edebilirsiniz.

Ev Hanımları için Ek iş Fikirleri

3D baskı teknolojisi, günümüzde tekstilden ev dekorasyonuna, robotikten sağlık sektörüne her türlü alanda kullanılmaktayken bizim size sunacağımız, belki de size farklı fikirler konusunda yön vereceğimiz 3D yazıcı iş fikirleri ile iyi düzeyde gelir elde edebilirsiniz.

3D Baskı ile Kalemlik Üreterek Para Kazanmak

Ofislerin, iş yerlerinin olmazsa olmazlarından kalemlikler modelleyip bunları online ortamda ya da kırtasiye gibi satış noktalarına pazarlayıp satarak para kazanabilirsiniz. Oval kalemliklerden tutunda keskin hatlı ilginç kalemlikleri ortaya çıkartmak tamamen sizlerin yaratıcılığına kalmış. Herkesin özgün tasarımları beğendiği bu zamanlarda farklı kalemlik tasarımları iyi bir gelir kapısı olabilir.

3D Yazıcı ile Takı Ürünleri Tasarımı ile Ek Gelir

Dijital ortamda tasarımını yaptığınız yüzük, toka, küpe, bileklik gibi takıları ev ortamında 3D yazıcı ile baskı alıp dışarıdaki firmalara ya da kişilere satmanız mümkün. Kişisel takılara olan talebin oldukça yüksek olduğu şu zamanlarda farklı ve ilgi çekici takılar modelleyip satmak iyi bir iş fikri olabilir.

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak, Eve Dikiş İşi Veren Butikler

3D Baskı ile Telefon veya Kulaklık Standı Fikri

Evlerde ve ofislerde kullanılan telefon ve kulaklık stantları oldukça kullanışlı oldukları için ilgi çekebilir. Farklı görünürlükteki telefon veya kulaklık stantlarını 3D yazıcı ile basıp satabilirsiniz

3D Yazıcı ile Vazo Basarak Satma Fikri

İnternette biraz araştırma yaparsanız çok ilginç vazo tasarımlarına denk gelebilirsiniz. Hatta hazır tasarımları 3D yazıcıdan baskı alıp dışarıdan satmak bile iyi bir ek gelir oluşturabilir.

3D Yazıcı ile Ölçü Küpleri Fikri

Ev hanımlarının yemek yaparken oldukça ihtiyaç duyabileceği ölçü aletlerini 3D yazıcı ile farklı tasarımlarda oldukça kullanışlı el aleti şeklinde basabilirsiniz. Ölçü küpleri fikri oldukça özgün bir ürün olarak sizlere iyi kazançlar sağlayabilir.

3D Baskı ile Kumbara Satış Fikri

3D yazıcı ile yapabileceklerinizin sınırı bulunmazken bazen en basitleri bile size oldukça iyi gelirler getirebilir. Özel olarak dizayn edilmiş, 3D yazıcıdan çıkan kumbara tasarımları internet ortamında satabileceğiniz farklı hediyelik eşyalar arasında olabilir.

3D Yazıcı ile Baskı Alıp Satışından Para Kazanabileceğiniz Diğer Ürün Fikirleri

 • Takı kutusu
 • Çocuklar için Oyuncak
 • Evrak rafı, ataşlık, kablo tutucu, masa süsleri gibi ofis eşyaları
 • Model arabalar, uçaklar, evler
 • Dizüstü bilgisayar standı
 • Kitap ayracı
 • Peçetelik
 • Bardak
 • Gece Lambası
 • Anahtarlık
 • Küllük

3D yazıcı ile üretip satabileceğiniz o kadar çok ürün var ki bu saydıklarımız dışında kendiniz pazar yaratıp satış yapma fikri zor gelirse, endüstriyel firmalara özel parça tasarımları yapabilme ve seri bir şekilde üretip satabilme imkanı bulunmakta. Birçok endüstriyel firma dışarıya 3D baskı yolu ile parça üretimi yaptırıp satın almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları başlıklı makalemizde ek gelir, Ev hanımlarına iş fırsatları ve evde yapılabilecek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.