İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları

Ev Hanımları için Para Kazanma Yolları

Eğer siz de bir ev hanımıysanız ve bütün gün evde yaptığınız aktivitelerden tatmin olmuyorsanız, gününüzü geçirmek için yeni şeylere yönelmek isteyebilirsiniz. Tabii ki yeni aktivitelerle uğraşırken para kazanmak da mümkün. Yeni aktivitelerle beraber para kazanma yolları arayarak evinize ek gelir sağlamak istiyorsanız, işte yolları!

 

Ev Hanımlarına Uygun Ek İşler Nasıl Olur?

Ev hanımlarının ek işlere sahip olması eskiye göre çok daha kolaylaştı. Yeni dünyada internetin de getirileriyle beraber ek gelir getirebileceğiniz iş imkanları fazlasıyla çeşitli hale geldi. Bu işler, el yapımı üretimler yapıp, ürünlerin satışıyla ilgili olabilir. Var olan bir markanın ürünlerinin satışını yapıp kendinize komisyon sağlayabilirsiniz. Bunların dışında blog hesaplarıyla isminizi tanıtıp reklam işleri yapabilirsiniz. Buraya kadar okuyup evden ek iş istiyorum diyorsanız, fırsatlarla başlayalım!

 

Ev Hanımlarına İş Fırsatları

Kütahya Evde Ek İş İmkanları ve Evlere İş Veren Firmalar

Evde yapılabilecek işler konusunda öncelikle yapabileceğiniz online işlerden bahsedebiliriz. Online işler sayesinde daha çok insana ulaşabileceğiniz için bu işler, sizlere daha iyi bir ek gelir kaynağı olacaktır.

 

Instagram Blogu Açma

Kendi Instagram blogunuzu açabilirsiniz. Kendi ilgi alanınıza göre tanıtımlar ve tavsiyeler vermeye başlarsınız. Bu alanlar eğer anneyseniz annelikle ilgili, burçlara ilgiliniz varsa burçlarla ilgili, müzikle ilgiliyseniz müzikle ilgili bloglar olabilir. Bu alanda kendinizi sınırlı tutmanıza hiç gerek yok. İsterseniz blogunuzda birden fazla ilgi alanınızı işlersiniz, isterseniz sadece gezi blogu yapabilirsiniz. Yani kafanızda asla bir limit belirlemenize gerek yok.

Takipçileriniz arttıkça ve takipçilerinizin güvenlerini kazandıkça, markaların ilgilerini çekmeye başlarsınız. Sonrasında ise markalar size denemeniz için kendi ürünlerini göndermeye başlarlar. Sonrasında ise markalar sizlere iş birliği tekliflerinde bulunur ve reklamını yaptığınız ürünler için ödeme alırsınız.

 

Fotoğraf Satışı

Şimdi anlatacağımız yol biraz karışık ama kazancı yüksek olan bir yoldur. Çünkü kazancınızı dolar üzerinden alırsınız. Getty Images adlı bir şirket internet üzerinden fotoğraf satışı yapıyor. Bu fotoğraflar genel olarak haber ajanslarına ya da markalara satılıyor. Amaçları ise şu oluyor. Dağıtıcılardan gelen fotoğrafları satışa çıkarıyorlar, kurumlar da içeriklerinde orijinal fotoğraflar kullanmak istedikleri için bu fotoğrafları satın alıyorlar.

Evde Bileklik İşi Yapmak, Evde Bileklik Yapımı İşi Veren Firmalar

Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, Getty Images’a internet üzerinden fotoğrafçı olarak başvurabilirsiniz. İlk aşamada sizden çekimini yaptığınız birkaç fotoğraf istiyorlar. Bu fotoğraflar editörlerin onayından geçtikten sonra, kayıt formu dolduruyorsunuz ve telefonunuza uygulamasını indirip kazanmaya başlıyorsunuz. Bir fotoğraf için ortalama 3-4$ komisyon alıyorsunuz. Dolar üzerinden kazanacağınız için 10-20 fotoğraf satabilmek bile sizin için güzel bir gelir kaynağı olabilir.

 

Üretim ve Satış

Bir diğer yöntem ise kendi ürünlerinizin üretimini yapmak. Eğer yetenekli olduğunuz bir konu varsa üretim ve satış yapabilirsiniz. Bu konuda da limitlerinizi kaldırmalısınız. Artık isminizi duyurduğunuz takdirde her ürünün satışını yapabiliyorsunuz.

Yemeklerinize güveniyorsanız yemek yapabilirsiniz. Örgü örmeyi seviyorsanız örgü kıyafetlerin satışını yapabilirsiniz. Takı yapmayı biliyor ve seviyorsanız, kendi takı butiğinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için yine Instagram hesabı açabilirsiniz çünkü Instagram şu dönemde en çok insana ulaşabileceğiniz mecralardan birisi. Hesabınızı açtıktan sonra çevrenizden destek olmalarını isteyebilirsiniz. Sayfanızı takip edip paylaştıklarında, takipçileriniz artacaktır.

 

Butik Kurma

Üretim yapmak bana göre değil diyorsanız başka ürünlerin satışlarını da internet üzerinden yarattığınız sayfada yapabilirsiniz. Bunun için kıyafet ve takı Instagram butikleri örnek gösterilebilir. Bunun için öncesinde belirli bir sermayeniz olması gerekir. Önce satacağınız ürünlerin toptancılardan alışverişlerini yapmalısınız. Alışverişinizi yaptıktan sonra ürünlerinizin çekimlerini yapmalısınız. Sonra bir fiyat belirleyip ürünlerinizi sayfanızda paylaşın.

Bu tarz işler için sayfanızı sürekli olarak güncel tutmalı ve paylaşım yapmalısınız. Yeni ürünler paylaşmasanız bile, satışta olan ürünlerinizi story özelliklerini kullanarak sürekli takipçilerinizin karşılarına çıkartabilirsiniz. Güncellik satışınızı ve bilinirliğinizi artıracaktır. Aynı zamanda sayfanıza duyulan güveni artırmak için, müşterilerinizden aldığınız yorumları da paylaşmalısınız. İnternet üzerinden yapılan satışlarda insanlar dolandırılmaktan korktukları için, bu yorumlara çok önem verirler.

 

Komisyonlu Butik Satışı

Kendi butiğinizi açmanın masrafını ilk etapta karşılayabileceğinizi düşünmüyorsanız, komisyon ile satış yapabileceğiniz butiklerle anlaşabilirsiniz. Bazı Instagram butikleri kullanıcılarına komisyonla satış imkanı tanıyor. Getirdiğiniz her müşteri ve yaptığınız her satış için komisyon alıyorsunuz. Kendi butiğinizi açmak kadar karlı bir iş değildir fakat ilk etapta sizlere mutlaka yardımı dokunacaktır.

 

Komisyonlu Marka Ürünlerinin Satışı

Ev hanımlarına iş fırsatları aslı bir yazıda olmazsa olmaz olan bir alan daha bulunuyor. Kozmetik markalarına üye olup, indirimli alışveriş yapmak ve yaptığınız satışlardan komisyon kazanmak. Bu iş fırsatı hemen hemen hepinizin aşina olduğu bir iş olabilir. Fakat 10 yıldan uzun süredir özellikle ev hanımları tarafından yapılan ve ilerlediğinizde oldukça gelir kazanabileceğiniz işlerdir. Avon, Oriflame, Farmasi, Herbalife gibi markalar müşterilerine komisyon karşılığı ürün satışı yapma izni verirler. Bu markalar güvenilir ve bilinen markalar oldukları için belirli bir müşteri kitleleri her zaman vardır. Bu yüzden satış yapmanız daha kolay olur.

Kozmetik, sağlıklı yaşam, ve temizlik ürünlerine insanlar her zaman ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden bu ürünlerin satışları asla durmaz. Bu tarz markaların satışlarını artırdığınızda, markalar sizi fark eder ve daha fazla insana ulaşmanız için daha fazla imkan verirler. Hediye ürünler ve primlerden yararlanabilirsiniz. Sizden yarar ağlayabildiklerini gördüklerinde motivasyonunuzla beraber satışlarınızı da artırmak için bu tür yollara başvurabilirler. Hatta bazı markalar senelik ya da aylık satış yarışmaları yaparlar. Bu yarışmaları kazandığınızda araba gibi büyük ödüller de kazanma şansınız vardır.

Eğer sizler de ev hanımıysanız ve ek gelir kazanmak istiyorsanız, yukarıdaki iş fırsatları sizlere ileride çok önemli gelir kapıları açabilir. Tabii ki her iş gibi bu işler için de vakit yaratmalı ve elinizden geldiğince uğraşmalısınız. Şimdiden iyi şanslar!

Gaziantep Şahinbey Evde İş – Gaziantep Evde Paketleme İş İlanları

Bir önceki yazımız olan Yanlış Duymadınız! Reklam İzleyerek, Tıklayarak Para Kazanmak Mümkün! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM