İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

TV Programlarına Ücretli Seyirci Olarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Ev hanımları, üniversite öğrencileri, emekli vatandaşlar ve ek gelir elde etmek isteyen kişiler kazanç sağlamak amacıyla çeşitli günlük işlere başvurabilirler. Bu tarz işlerden biri de televizyonda yayınlanan programlara ücretli seyirci olarak katılmaktır. Eğer televizyonda izlemiş olduğunuz hem sabah hem de akşam programlarında yer alan seyircilerden biri olmak ve bu işten para kazanmak istiyorsanız, ücretli seyircilik ile ilgili tüm detayları bir araya getirdiğimiz bu yazımızı inceleyebilirsiniz.  

TV Programlarına Katılanlar Para Alıyor mu?

Her gün televizyonda onlarca program yayınlanıyor. Bunların en başında gündüz kuşağında yer alan ev, yaşam ve kadın programları, yemek yarışmaları ve magazinsel tartışma programları yer alıyor. Bu tarz programların çoğunda stüdyoda konuklar da bulunuyor. Peki, Bu konuklar nasıl seçiliyor? TV programına katılanlar para alıyor mu? 

Gündüz kuşağı programları ilk yayınlanmaya başladığında stüdyoda konuk izleyici olarak bulunan seyirciler rastgele seçiliyordu. Fakat bu durum zaman içerisinde birtakım sorunlara sebep oldu. Herhangi bir ön elemeden geçmeden direkt olarak stüdyoya alınan konuklardan bazıları programların akışında ciddi sorunlar yaratınca kanallar da TV programlarına ücretli seyirci aramaya başladı. O gün bugündür uygulanan sistem birçok ev kadına, öğrenciye ve emekliye gelir kapısı olmuş durumda.

Hangi Kanallar Ücretli Seyirci Arıyor?

Dileyen kişiler kanallarda yayınlanan farklı televizyon programlarına seyici olarak katılabilirler. Elbette bu tarz iş fırsatlarının en yoğun olduğu bölge İstanbul’dur. Fakat son dönemlerde programların şehir dışında seyirci getirdiğine de şahit oluyoruz. Özellikle TV8 bu konuda oldukça geniş bir ağ kullanıyor. Tüm bunların dışında siz yaşadığınız yerdeki yerel kanallara başvuruda bulunarak o kanallarda yayınlanan programlara konuk olarak da katılabilirsiniz.

Son zamanların en gözde programları arasında Esra Erol’da, Müge Anlı ile Tatlı Sert gibi gündüz kuşağı yayınları, Yaparsın Aşkım gibi yarışma programları ve Survivor Panorama var. Hal böyle olunca da birçok kişi Esra Erol seyirci kadrosuna katılmak veya TV8 ücretli seyirci ekibi arasındaki yerini almak istiyor. Tabi ki seçenekler bunlarla kısıtlı değil. Siz dilerseniz Kanal 7’de yayınlanan programlara da katılabilirsiniz. Kanal D’de yayınlanan programlara da seyirci olarak katılma şansı yakalayabilirsiniz. 

Seyirci Arayan Programlar Günlük Ne Kadar Ücret Ödüyor?

Ücretli olarak seyircilik yapan kişiler katıldıkları program başına ödeme alırlar. Bu kişilerin alacakları ücret programın reyting oranına, kanalına ve yayın saatine göre değişiklik gösterir. Örneğin; Survivor Panorama seyirci ücretleri reytingi daha düşük olan yerel bir kanalda yayınlanan gündüz kuşağı programından daha yüksektir. Fakat ortalama bir değer vermek gerekirse 60-120 TL arasında değişen miktarlar olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında ulaşım için kullanılan servis ve program saatlerinde verilen yemek hizmetlerinin masrafları da seyirci ajansları tarafından karşılanır. 

Programlara Seyirci Olarak Katılmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Televizyon programların seyirci olarak katılmanın farklı yolları var. Bunlardan ilki ücretli seyirci ajansları aracılığıyla programlara konuk olarak gitmek. Bu ajanslar kanallarla görüşüp ihtiyaç duyulan seyirci profiline göre bir ekip oluşturuyor. Daha sonra sistemlerinde kayıtlı kişilerle temasa geçip ücretli seyirci olarak programlara götürüyorlar. Elbette bu tarz ajanslara başvururken güvenilirlik kriterine dikkat etmek gerekiyor. Bu aşamada bölgenizde yer alan ajansları iyi araştırmanızı ve ajans tecrübesi olan tanıdıklarınızın fikirlerine kulak vermenizi öneririz.

Ücretli seyirci olmak için yapabileceğiniz diğer şey ise kanalların ilgili sayfalarından başvuruda bulunmak. Bu başvuru şekilleri kanalın politikasına ve programa göre değişebiliyor. Örneğin; TV8 genel bir seyirci başvuru platformu kullanıyor. Yani Yeteneksizsiniz, O Ses Türkiye ve Survivor seyirci olarak katılma başvuruları tek bir noktadan yapılabiliyor. Bazı kanallar ise program özelinde başvuru alıyor. Bu durumdan emin olmak için yapabileceğiniz en iyi şey ücretli seyirci olarak katılmak istediğiniz programların ve o programları yayınlayan kanalların resmi internet adreslerini ziyaret etmek. En popüler programların başvuru sayfalarına bölüm sonunda verilen linklerden ulaşabilirsiniz. 

TV programlarına seyirci olarak bütçenize katkıda bulunmanıza yardımcı olacak firmaların ilanları yayınlandığında bildirim almak istiyorsanız sitemizin en alt kısmında bulunan yorum kısmına düşünce, deneyim ve fikirlerinizi yazarak sizlerde firmaların ilanları yayınlandığında haberdar olabilirsiniz.

TV8 seyirci başvuru sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Müge Anlı ile Tatlı Sert ve Esra Erol’da programlarına ücretli seyirci başvurusunda bulunmak için buraya TIKLAYINIZ.

Evde Yapılabilecek Ek İş İmkanları

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları Neledir?

Bir önceki yazımız olan Şanlıurfa Evde İş İmkanı - Şanlıurfa İŞKUR Evde İş İlanları başlıklı makalemizde Şanlıurfa Davetiye Katlama İşi 2015, Şanlıurfa Ev Hanımları Ek İş 2015 ve Şanlıurfa Evde Ek İş İlanları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4820 YORUM
 1. Niyazi dedi ki:

  İstanbul sancaktepe taşıyorum ücretli seyirci olmak istiyorum

 2. Tuğba dedi ki:

  Ücretli seyirci olarak katılmak istiyorum. İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum.

 3. Ecrin nisa anapa dedi ki:

  Ücretli seyirci olarak katılmak istiyorum @nisaanapa69@gmail.com İstanbul Avrupa uşa yakası

 4. Vedat bey dedi ki:

  Ucretli olarak seyirci katilmak istiyorum istanbul bağcilarda ikamet ediyorum …

 5. Songül Alpuğan dedi ki:

  Tam bana göre konuşmayı seven eğlenceye bayılan ufacık bir üzüntüden ağlayan biriyim

 6. Hanife Türker dedi ki:

  Ücretli seyirci olak istitorum.Çekmeköyde oturuyorum. Teşekkürler

 7. Hülya dedi ki:

  Bakirkoy civarında oturuyorum ücretlimi olarak katılmak istiyorum

1 457 458 459