İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Oto Ekspertiz Bayiliği Veren Firmalar Hakkında Bilgiler

Sıfır araç fiyatlarının yükselmesi ile ikinci el araç alım satımının artış gösterdiği bugünlerde, oto ekspertiz sektöründe güven ihtiyacı ön plana çıkmıştır. Sektör yüksek karlılık getiren bir iş kolu olsa da, marka bilinirliğinin ve kalite standartları ile kazançlar doğru orantılıdır. Günümüzde, oto ekspertiz bayiliği veren firmalar, motor ve mekanik garantisi sunduğu için sektörün profesyonel hizmete dönüşmesi ve araç alım satımlarında ekspertiz raporlarının zorunlu hale getirilmesi nedeniyle oto ekspertiz bayiliği almak, yüksek değerde bir yatırım olabilir.

Türkiye’de araç ekspertiz hizmeti veren sayısız firma bulunurken, işi profesyonel hale dönüştürerek marka olarak öne çıkmak akılcı bir çözüm olabilir. Toplumun, araç alım satımındaki güvenilirlik ihtiyacının; sektördeki büyük firmalara yönelimi arttırdığı bir gerçektir.

İkinci el araç alım satımının artması, oto ekspertizliğin profesyonel bir hale gelmesine zemin hazırlamış durumda. Eksper raporlarının bile alım satım işlemlerinde gerekli hale gelmesiyle, büyük firmalarda yüksek karlılık oranı ile hizmet verilmektedir. Büyük markalara artan talep nedeni ile hangi firmaların oto ekspertiz bayiliği verdiğini merak ediyorsanız, yazımızın devamında oto ekspertiz bayilik alma fiyatları hangi değerlerde öğrenebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Bayiliği Veren Kurumsal Firmaların Listesi

Tarcanlar Oto Ekspertiz

Youtube ve sosyal medyada çözdükleri sıkıntılarla, buldukları hatalarla büyük ün yapan Tarcanlar Oto Ekspertiz bayilik olarak 3 şehrimize şube açmış durumda. Kocaeli’de bulunan merkezlerine marka ve güvenilirlik değeri nedeni ile farklı şehirlerden firmaya akın ediliyor. Tarcanlar, bayilik vermek için kaliteli bir ekip ve güvenilirlik şartı sunuyor.

Tarcanlar Oto’nun henüz, İstanbul, Bursa, Kayseri şehirlerine oto eksper bayilikleri bulunuyor. Kaliteli ve profesyonel ekip istekleri, bayilik alma konusunda zorlayabilecekken, böyle bir markaya yatırım yapmak oldukça mantıklı bir seçenek olabilir. Tarcanlar’ın, oto ekspertiz bayiliği veren firmalar arasında olması sebebiyle listemize eklenmiş durumda. Ancak Tarcanlar Oto’nun bayilik şartlarını, şuan bayilik verilip verilmediğini ve detaylı bilgiyi facebook sayfası üzerinden sorarak öğrenebilirsiniz.

Tarcanlar Oto Ekspertiz Facebook Sayfası

Dynomark

Müşteri memnuniyetini ön planda tutma vizyonu ile yola çıkan firma, garantili hizmet mantığı ile hareket ediyor. Dynomark 2010 yılından bu yana, ülke geneline 32 firma bayiliği vermiş durumda. Sektörün tanınmış firmalarından olan Dynomark, kalite ve güvence standartlarından sapmadan bayi sayısını arttırmaya, sektörde büyüme hedefiyle bayilik vermeye devam ediyor.

Otomotiv sektöründe büyümeyi hedefleyen girişimciler için dürüstlüğü ve güvenilirliği ön planda tutan markadan, oto ekspertiz bayilik alma fiyatı olarak 50.000 – 100.000 TL gerektiği düşünülüyor.

Galeri Açmak için Gerekenler

Pilot Garage

2011 yılından bu yana güvenli otomobil alım satımı yapmak isteyen müşterilerine hizmet veren Pilot Garage, Türkiye genelinde 155’e yakın bayilikle yoluna devam etmektedir. Sektörün en köklü firmalarından olan Pilot Garage, son teknoloji cihazlar ile yapılan kontroller ile müşterilerine en kaliteli oto eksper hizmetini vermeyi hedef haline getirmiş durumda.

Firma, mekanın seçiminden, planlanmasına; ekipmanların alınmasına kadar her türlü desteği bayilerine sunuyor. Şirketin yaklaşık 150.000 TL’lik oto ekspertiz bayilik alma fiyatı olduğu tahmin ediliyor. Pilot Garage, deneyimi ve ismi ile ekspertiz bayiliği almayı düşünenler için kaliteli ve güvenilir bir seçim olabilir.

Pilot Garage Bayilik Başvurusu

Oto Rapor Ekspertiz

2007 yılında faaliyetlerine başlayan Oto Rapor, kullandıkları teknik cihazlar, ekipmanlar ve robotlarla ikinci el araç alım satım yapacak kişiler için araçların kontrol ve testlerini yapan bir merkezdir. Türkiye bazında 300, İstanbul’da 80’e yakın bayiliği bulunuyor. Oto Rapor, alım satım öncesi kontrolleri, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmeyi firmanın misyonu olarak benimsemiştir.

Oto Rapor isim hakkı olarak aylık cirodan belli bir yüzde alma şartı sunarak bayilik veriyor. Açılacak yerin fizibilite çalışmalarında, mimari projede, açılış öncesi çalışmalarda işin içerisinde olarak, her noktada aynı kalitede kurumsal hizmet vermeyi benimsemiş bir firma olarak dikkat çekiyor.

oto ekspertiz veren firmaların kullandığı profesyonel ekipmanlar

Garanti Oto Ekspertiz

2009 yılından bu yana sektörde olan Garanti Oto, Türkiye’nin en gelişmiş parkurlarına sahip eksper merkezlerinden biridir. Son teknoloji cihazlarla %100 doğrulukta eksperlik hizmeti vermeyi misyon edinen firma, uzatılmış garanti paketleri sunarak sürekli müşteri çekmektedir. Türkiye genelinde 7 bayiliği bulunan firma, yatırım bütçesinden, lokasyona kadar çoğu şey ile ilgilenmekle birlikte, şeffaf ve güvene dayalı bayilik anlaşmalarını esas alıyor.

İki tip oto ekspertiz bayilik alma sistemi ile çalışan firma, peşin satın alma modeli ile kısa vadeler yapıp girişimcinin elini rahatlatmayı imkanı sağlıyor. Banka kredisi ve vadeli modeli ile aylık uygun ödemeler ile az sermaye ile işletmenizi açarak karlı işler yapılabilecek bir ortam sunuyor.

Oto Experim

2012 yılında hizmete başlayan Oto Experim, ikinci el oto araç alım satımında yaşanan sıkıntıların çözümü olma hedefiyle bu sektörde yer alan bir firma. İstanbul’da 20, diğer illerde 12 bayisi olan Oto Experim, güçlü bir eksper firması olarak dikkat çekmekte. Bulunduğu tüm lokasyonlarda lider bir ikinci el oto ekspertiz markası olmayı vizyonuyla hareket eden şirket, girişimcilere iyi olanaklar sağladıklarını belirtiyor.

Şube açılma şartı olarak 200 mbir alan isteyen firma, bayilik hizmeti içerisinde teknik personel durumu, mimarlık çalışmaları ve cihaz kurulumlarını şirket güvencesi altına aldığını belirtiyor. Yapılan Bayilik başvurularının ortalama 2 sene içerisinde sonuçlandığını belirtiliyor.

Umran Oto Ekspertiz

Merkezi İstanbul olan firmanın, 5’i Ankara ve 16’sı İstanbul olmak üzere, ülke genelinde toplam 41 bayiden oluşuyor. Şirket, bayilerini ve çalışma arkadaşlarını aile olarak benimseyerek güvenli ekspertiz hizmeti vermektedir. İkinci el araç alım satımlarında özellikle kaporta ve boya konusunda sıkıntı yaşandığına dikkat çeken firma, müşterilerine araç tanıma sistemi ile profesyonel bir hizmet sunma vaadinde bulunuyor.

Umran, verdiği bayilik ile birlikte, şubenin inşaat ve dekorasyonundan başlayarak, tabelasına, personel eğitimine, makine montajına kadar her konuda yardımcı olduklarını belirtiyor. Firmadan oto ekspertiz bayilik alma fiyatının yaklaşık 200.000 TL olacağı tahmin ediliyor.

Umran Oto Bayilik Alma

Hospitacar

Hospitacar Ekspertiz, yerli üretim test cihazları, eğitim ve yazılım desteği ile bayilikler veriyor. İkinci el otomobil alım satım sektöründe müşterilere güvenli hizmet veren bir firma olarak dikkat çekiyor.  “doğru araba, doğru fiyata” sloganıyla hareket eden firma herhangi bir isim hakkı talep etmeyerek farklılık yaratıyor. Yer seçimi, tadilat masrafları ve reklam çalışmaları konusunda her türlü desteği vereceğini belirten firmanın Türkiye genelinde 20’ye yakın bayiliği bulunmakta. Firma, şube sayısını arttırma isteğiyle hareket ederken, oto ekspertiz bayilik alma fiyatını gizli tutuyor.

EFT Oto Ekspertiz

Sektörün en deneyimli firmalarından birisi olan EFT Oto Ekspertiz, 15 yıllık deneyimi ile birlikte, otomobil, motosiklet, filo, kamyon, otobüs ekspertizliği konularında da hizmet vererek kalitesini ortaya koyuyor.  TSE hizmet yeterlilik belgesine sahip olan firma, müşterilerine detaylı ve anlaşılır raporlar verme ve güvenilir marka imajı konularına dikkat çekiyor. Bayilik yatırımının 12-18 ay gibi bir sürede geri dönüşü olacağı belirtiliyor. Firmadan franchise almak için web sitelerindeki gerekli başvuru formunu doldurarak girişiminizi başlatabilirsiniz.

Code Oto

2016 yılından bu yana oto ekspertiz bayiliği veren, aktif firmalardan biri olarak dikkat çekiyor. Oto ekspertiz sektörünün güven merkezi haline gelmeyi hedefleyen firma müşteri memnuniyetini önemser nitelikte. Türkiye genelinde 46 bayisi bulunan firmanın, bayilik başvuruları online olarak internet sitesinden yapılıyor. Yine web sitesi üzerinden, verdikleri ekspertiz hizmetlerinin paket fiyatlarını inceleyebilir, diğer firmalarla karşılaştırabilirsiniz..

Oto ekspertiz bayiliği veren firmalar dışında farklı sektörlerdeki bayilik olanaklarına bakmak, yeni fikirler edinmek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Farklı Sektörlerde Bayilik Veren Firmalar

 

Bir önceki yazımız olan Gıda Bayilik Franchise Veren Firmalar 2018 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Mehmet Duran dedi ki:

    İzmir’de oto ekspertiz dükkanı açmak istiyorum. Hangi firmadan bayilik almamı önerirsiniz.

    1. Admin dedi ki:

      Tarcanlar Oto Ekspertiz en tanınmış firmalardan birisi. Facebook sayfası üzerinden kendileri ile iletişime geçerseniz bayilik alma şartlarını, bayilik verme durumlarını öğrenebilirsiniz.