İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

37 BİN Öğretmen Atama Başvurusu Ayrıntılı Anlatım Şekli

04.09.2015

Öğretmen Ataması Adım Adım Uygulanacak İşlemler

Merhaba Sayın Okurlarımız. Öğretmen atamaları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugünden başlamak üzere 10 Eylül tarihine kadar elektronik ortamda yani online bir şekilde alınmaya devam edilecek. Ancak siz değerli öğretmenlerimize yardımcı olmak nihayetinde başvuru yaparken herhangi bir yeri atlamadığınıza ve yanlış bir işaretleme,tercih yapmamanız için yardımcı olmak için bu haberimizi yapmak durumunda kaldık. Adım adım hangi işlemleri yapmanız gerektiğini ve nelere dikkat etmeniz gereken noktaları aktaracağız. Şimdi başlayalım.

ÖN HAZIRLIK: Öncelikle bunu baştan belirtmek istedik. Çünkü 40 adet okul tercih etme hakkınız var ve bunu en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir.Bunun için öğretmen atama kılavuzuna göre atamalar 2 şekilde olacağından bu tercihlerinizi iyi kullanmanız analiz etmeniz gerekmektedir.

ADIM ADIM ATAMA

37 BİN ATAMADA ADIM ADIM İZLENECEK YOL

1- Yukarıda belirtmiş olduğumuz ön hazırlık aşamasını başarılı bir şekilde yaptıysanız şimdi sıra geldi MEBBİS sistemine girişe. https://mebbis.meb.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra öğretmenler için başvurularının yapabileceği elektronik başvuru formu karşınıza çıkacak. Başvuru formunda yer alan atama biçimi, mezun oldukları yükseköğretim programı,alanı, başvuruyu onaylatacakları il/ilçe ve adres bilgileri bulunmaktadır. Bunların tek tek doldurulması gerekmekte ve tercih işleminin ilk kısmı bu şekilde sonlanmaktadır.

2- Eğer başvurunuzu yaptıktan sonra onayladıysanız her şeyin doğru olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Elektronik başvuru formunun çıktısını almanız gerekiyor.Almış olduğunuz bu elektronik başvuru formunu il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde onaylatmanız gerekmektedir.

3- Başvuru formunuzu onaylatmaya giderken yanınıza almanız gereken bazı evraklarda bulunmaktadır. Bunları almadan sakın il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerine gitmeyiniz. Bu istenen belgeler neler bakmak için tıklayınız (5.Sayfada)

BU KISIMDAKİ BİLGİLER ÇOK ÖNEMLİDİR

Eğer tercih yaparken 40 adet tercihin dışında boşluklar kalması durumunda boş kalan kadrolara atanmak isteyenlerin “Tercihlerim dışındaki eğitim kuramlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birisini seçmesi gerekiyor.

ÖĞRETMEN ATAMA TERCİHİ DEĞİŞİR Mİ ?

Bildiğiniz üzere her insan hata yapar. Tercihlerinizi değiştirmek istiyorsanız şunu söyleyelim ki MEBBİS’te yaptığınız tercihleri değiştirebilirsiniz. Ancak şunu söylemek gerekiyor tercihleri il/ilçeye onaylattıktan sonra herhangi bir değişiklik olmaz. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde tercih dışında olan diğer belgelerde değişiklikler yapılabilir.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerelerde Çalışabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.