İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

CHP 1 Kasım Seçim Bildirgesini Açıkladı.! İşte O Seçim Vaatleri

CHP Seçim Bildirgesini Açıkladı

Merhaba Sayın Okurlarımız. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün yapmış olduğu açıklamalarda 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan seçimler için vatandaşlara yapacakları yenilikler hakkında bilgi verdi.Öğrenci, memur, işçi, işsiz, çiftçi ve diğer bütün gençler için seçim bildirgesinde yer verildi. Özellikle de son günlerde merak edilen Taşeron işçisi olan gençlere kadro verilmesi ve merdiven altı atölyelerde çalışmak zorunda olan gençlere, asgari ücrete mahkum gençlere, mevsimlik işçi gençler için önemli yenilikler olacak. Yani CHP’nin yeni seçim bildirgesinde özellikle de asgari ücretle çalışan işçi sıfatında görev alan gençler ağırlıkta olacak. Gençlerin bugüne kadar göz ardı edildiğini ancak CHP olarak gençleri baş tacı yapaklarını belirtti.

CHP SEÇİM BİLDİRGESİ

GENÇLER AİLESİNE YÜK OLMAYACAK

Üniversiteyi bitiren gençlerin de liseden mezun olan gençlerinde en büyük sorunlarının işsizlik olduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu bütün organize sanayi bölgelerinde yatılı meslek liseleri olacağını belirtti. Bu sayede anneye babaya asla yük olmayacaklarını ayrıca üçüncü sınıftan itibaren fabrikalarda staj yapacaksınız. Mezun olduğunuz gün işiniz hazır. Bütün anne babalara seslenen CHP Genel Başkanı oğlunuzu meslek lisesine gönderdiniz  zaman işsiz kaldığını ancak kendilerinin iktidara gelmeleri durumunda oğlunuz kızınız asla işsiz olmayacak.

TAŞERON İŞÇİLERİN TAMAMINA KADRO

Milyonların merak ettiği bir diğer konu da şüphesiz ki taşeron işçi sorunları. Taşeron işçilere verilecek olan kadroların kendi iktidarlarında olacağını ve 800 bin taşeron işçinin tamamına kadro sözünün arkasında olduğunu  ve bu durumda taşeron işçilerin tamamı kadro alacak. Sendikalı olacak dedi.

GENÇLERE SİYASETE GİRİN MESAJI

Kemal Kılıçdaroğlu tüm gençlere seslendi ve CHP’nin internet sitesine girin internet üzerinden partiye üye olun. Hiçbir engel yok önünüzde siyaset için. Bu sayede zaman zaman alınan şikayetlerin önüne geçilmiş olunulacak.

ASGARİ ÜCRET CHP İKTİDARINDA NET 1500 LİRA OLACAK

Milyonlarca kişi ülkemizde asgari ücret üzerinden çalışmaktadır. Ek olarak işçilerin yüzde 80’i asgari ücretle çalışıyor. Şu anda mevcut asgari ücretle çalışanların yüzde 80’i genç. 1054 liraya çalışıyorlar. Asgari ücretle çalışanlara söz verdiğini ve özellikle de gençlere olan sözünü hatırlattı. Asgari ücret CHP iktidarında net 1500 lira olacak. Bunun yeterli olmadığını ben de biliyorum. Ama bir adım atıyoruz.  Herkesin daha rahat yaşam koşullarına sahip olması için bu şekilde bir uygulamanın başarılı olacağını yani Bin liradan 1500 liraya çıkması rahat nefes alması anlamına geliyor.

SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE LİSEKART

CHP’den farklı bir hamle ise Lisekart olarak biliniyor.  Buna göre aile sigortası kapsamında lise öğrencileri, son sınıf öğrencilerine lisekart getireceğiz, tamamını sosyal devlet karşılayacağız.

İKİNCİ ÖĞRETİM HARÇLARINI KALDIRILACAK

Üniversite öğrencileri için her zaman büyük sorun olan İkinci öğrenimde harçlarının kaldırılacağını ve eğitimi parasız yapacağız.  Sizin için aldığımız her karar ülkemizin geleceği için alınmış bir karardır dedi.

ÖĞRENİM KREDİSİ ÜCRETİ GERİ ÖDEMESİ

Üniversitede okurken öğrencilerin büyük bir bölümünün okumak için kredi aldığını ve mezun olunca devletin hemen bu parayı istediğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu gençlere seslendi ve CHP iktidarında iş buluncaya kadar bu borçların tahsili engellenecek. İş bulduktan sonra parayı sizden isteyeceğiz, faizler de silinecek.

 

Bir önceki yazımız olan Okul Kantininde Yeşil-Kırmızı-Turuncu Renklerin Anlamları başlıklı makalemizde Okul Kantinlerinde Ürünler Renklenecek, Okul Kantinlerinde Yeni Düzenleme ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Okul Kantinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.