İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Çukurova Üniversitesi Akademik Kadro Alımı Şartları ve Tarihleri

Çukurova Üniversitesi tarafından paylaşılan ilanda belirtilen birimlere, asgari şartları taşıyan öğretim üyeleri istihdam edilecek. Üniversitenin paylaştığı ilana göre kimler başvuru yapabilir? Başvuru nasıl yapılır? Başvurular ne zamana kadar devam edecek?

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Profesör kadroları için:

Başvurulan birim ve ana bilim dalını belirten dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, doçentlik belgesi, puanlar çizelgesi, bilimsel çalışmaları ve yayınları içeren 6 adet CD ile üniversitesinin Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvuru yapılacak.

Doçent kadroları için: 

Başvurulan birim ve ana bilim dalını belirten dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, doçentlik ve doktora belgeleri, bilimsel çalışma ve yayınları içeren 4 adet CD ile üniversitenin Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvuru yapılacak.

Doktor öğretim üyesi kadroları için:

Başvurulan birim ve ana bilim dalını belirten dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, yabancı dil belgesi, doktora belgesi, bilimsel çalışma ve yayınları içeren 4 adet CD ile üniversitenin ilgili birimlerine başvuru yapılacak.

Çukurova Üniversitesi Akademik Kadro İlanı Başvuru Şartları

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 24.ve 26. maddelerinde açıkça belirtilen asgari şartların yanı sıra başvuru yapacak adaylarda Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili
maddeleri ile Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama İlkeleri ve
Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma ölçütlerine uygunluk şartı aranıyor. Bahsi geçen kriterlere uygun olmayan adayların başvuruları reddedilecek. Konuyla alakalı gerekli bilgilere http://cu.edu.tr/duyurular adresinden ulaşmak mümkün.

Türkiye Cumhuriyeti dışındaki ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu, doçentlik belgelerinin ise Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından denkliğinin onaylanmış olması gerekiyor.

Doçent kadrosu için profesörler, doktor öğretim kadrosu için ise profesör ve doçentler başvuruda bulunamaz.

Kamu kurumunda çalışanların çalıştıkları kurumdan ayrıntılı hizmet belgesi temin etmeleri ve bu belgeyi müracaat dosyasına eklemeleri gerekiyor.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşımaları bekleniyor.

İlanda belirtilen süre içerisinde gerçekleştirilmeyen başvurular geçersiz sayılacak. Başvuruların üniversitenin internet sitesinde örneği yer alan başvuru formu dilekçesine uygun bir şekilde ilgili birimlere yapılması gerekiyor.

Başvuruların 19 Nisan 2019 tarihine kadar tamamlanması gerekiyor.

Rektörlük iletişim numarası: 0 322 338 60 84, 85 dahili 2944

 

Bir önceki yazımız olan Yatılı Gece Bekçisi Arayan Fabrikalar, İnşaatların İlanları başlıklı makalemizde Ek İş Olarak Gece Bekçiliği Yapmak, Emekliye Gece Bekçiliği İş İlanları ve Gece Bekçisi Alımı Yapan Firma İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.