İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Dikkat.! Türkiye’de Saatler 25 Ekim’de Geriye Alınmayacak

Akıllı Telefon Kurbanı Olmayın.!

Merhaba Sayın Okurlarımız. Bildiğiniz üzere Dünya genelinde saatlerin 1 saat geriye alınması 25 Ekim’de yapılacak. Ancak ülkemiz için aynı durum geçerli değil. Çünkü 1 Kasım Erken Seçimlerinden dolayı Türkiye’de saatlerin geriye alınması işlemleri 8 Kasım’da yapılmasına karar verildi. Ülkemizde 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimlerin Doğu bölgesinde hava kararmadan seçimlerin sona ermesi tamamlanması için yani bir nevi seçim güvenliğinden dolayı insanların daha rahat oy kullanması için saatlerin geriye alınması yani Kış Saati uygulamasına geçişler 25 Ekim’de değil 8 Kasım’da yapılacak.Ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılan akıllı cep telefonları,tabletler için büyük bir sıkıntı doğabilir. Telefonlar otomatik olarak kış saati uygulamasına geçebilir yani sistem saatini 1 saat geriye alabilir.

DİKKAT SAATLER DURACAK

AKILLI TELEFONLAR SİZİ MAĞDUR ETMESİN

Türkiye’de ne zaman saatler geriye alınacak sorusuna tekrar yanıt vermek istiyoruz. Dünya genelinde bir çok ülke bu geceden itibaren saatleri 1 saat geriye alarak Kış Saati uygulamasına geçecek. Ancak ülkemizde bu durum biraz daha geç olacak. 26.Dönem Milletvekili Seçimleri yani 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimlerden dolayı gün ışığından daha fazla süreyle faydalanmak için 8 Kasım’da geriye alınacak.

İOS VE ANDROİD TELEFONLAR SAATİ KENDİ AYARLAYACAK MI ?

Ülkemizde en fazla tercih edilen işletim sistemli telefonlar Android ve İOS telefonlar saatleri nasıl geriye alacak bu konuda bilgi sahibi değilseniz hemen aktaralım.

iPhone Kullanıcıları İçin : Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat> bölümünden “Otomatik Ayarla” özelliği aktif olarak gözüküyor. Bunu pasif duruma getirin.

Android Kullanıcıları İçin : Ayarlar>Tarih ve Saat bölümünde “Otomatik tarih ve saat” ile “Otomatik saat dilimi” ayarları aktifse pasif duruma getirmeniz gerekmektedir.

Yukarıda yer alan açıklamalar telefonlarınızın ve tabletlerinizin saati dünyadaki diğer ülkelerde olacağı gibi 1 saat geriye 25 Ekim’de almasın istiyorsanız bu ayaları yapmak zorundasınız. Aksi halde saat otomatik olarak 1 saat geriye alınacak ve sabah işe gidecek olan vatandaşlar mağdur olacak. Bu mağduriyetle karşılaşmak istemiyorsanız uyarıları dikkate alınız.

Kaynak:Editör
kaynak

Bir önceki yazımız olan EGM Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde EGM KABİS Nedir ?, Emniyet Kiralık Araç Bildirme Sitesi ve KABİS Araç Kiralama Bildirim Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Harika bir çıkış yolu: Kendinize Pasif Gelir Kaynakları Yaratın!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.