İş İlanlarım.Net – Güncel İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı Arşiv Uzmanı Alımı 2016

Dışişleri Bakanlığı Arşiv Uzmanı Alımı 2016 İş Başvurusu

Merhaba Sayın Okurlarımız. Dışişleri Bakanlığı yapmış olduğu duyuru neticesinde bakanlığın merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere arşiv hizmetlerinde ilanın tam metninde belirtilen pozisyonlarda görev almak üzere arşiv uzmanı alımı yapılacağı bildirildi. Başvurular için KPSS şartı aranmaktadır. İlanın detaylarında belirtilen her pozisyon için 2014 yılında düzenlenen KPSS sınavı (B) grubu puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra üniversitelerin dört yıllık bölümlerinden olan Kütüphanecilik, Arşivcilik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Bir diğer arşiv uzmanı için ise üniversitelerin dört yıllık bölümlerinden olan Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

DISISLERI-BAKANLIGI-ARSIV-UZMANI-ALIMI-2016

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

(1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) fıkrasının 4.,5.,6. ve 7. bendinde belirtilen genel şartları haiz olmak;

(2) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak;

(3) Herhangi bir kamu kurum veya kuruluşunda 4/B’li olarak çalışıyor olmamak.

Başvurular, 22 Şubat 2016 ve 4 Mart 2016 tarihleri arasında bakanlığın resmi internet sayfası web adresi üzerinden https://sinav.mfa.gov.tr sitesinden online olarak ve adaylar tarafından temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

İlan detaylarında belirtilen KPSS puanına sahip adaylar kategoriler itibariyle iki ayrı liste halinde sıralanacak ve mülakata, en yüksek KPSS puanını haiz SAU01 grubundan 50 ve SAU02 grubundan 40 aday davet edilecektir. Kategoriler itibariyle mülakata katılmaya hak kazanan son aday ile aynı KPSS puanına sahip diğer adaylar da mülakata davet edilecektir. Mülakata katılmaya hak kazananları listesi, Bakanlığın http://www.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Alımlar mülakat sınavı olan sözlü sınavın ardından gerçekleşecektir. Mülakat sınavı ise 21 Mart 2016 – 22 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleşecektir. Adayların başvuru yaptıkları pozisyonlardaki alan bilgisi ve bunun yanı sıra istenilen yabancı dil yeterliliği ölçülecektir.

Alım yapılacak pozisyonlar ve ilan hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için ilanın tam metnini okuyabilirsiniz. İhtiyaç duyulan pozisyonlar ve bu pozisyonlar için gereken özel nitelikler yani başvuru koşulları ilanda yer almaktadır. Bunun yanı sıra; ikad.ih@mfa.gov.tr adresinden e-posta yoluyla detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlanın Tam Metnini Okumak İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı İş İlanları Açık Pozisyonlar başlıklı makalemizde Adnan Menderes Havalimanı Güvenlik Personel Alımı 2016, Adnan Menderes Havalimanı Personel Alımı 2016 ve Adnan Menderes Havalimanı Servis Elemanı Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.